Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: niedziela, 15 wrzesień 2013

W poniedziałek wstaniemy w nowej Polsce – mówił jeden z mówców w czasie sobotnich protestów w Warszawie – Polacy jako naród zaczną w siebie wierzyć – mówił inny głos. Przez centrum Warszawy przeszło około 200 tys. protestujących. Ciężko oszacować ich liczbę dokładniej, gdyż takiego tłumu manifestantów Polska nie widziała już bardzo dawno. Przekaz tego dnia był zdecydowany – Źle się dzieje w Polsce!

Opublikowano w Regionalne

Premier polskiego rządu w latach 1939-1943 na uchodźctwie generał Władysław Sikorski być może doczeka się swojego muzeum, od wielu lat bowiem mówi się o inicjatywie powstania tej placówki w Parchaniu, w gminie Dąbrowa Biskupia, gdzie przez kilkanaście lat mieszkał generał.

Opublikowano w Inowrocław

W ostatnim czasie przypominaliśmy wydarzenia z września 1939 w naszym regionie. Jest to na pewno czarna karta w historii Niemców zamieszkujących te tereny. Pamiętać powinniśmy jednak, że obywatele tego narodu budowali niegdyś świetność Bydgoszczy. W tym mieście przez długie lata Polacy mieszkali obok Niemców, relacje te zniszczone zostały dopiero przez ideologię faszystowską.

Opublikowano w Bydgoszcz
niedziela, 15 wrzesień 2013 16:25

Relacja wideo z Warszawy

Zobaczcie jak wyglądały w sobotę ulicę Warszawy, w trakcie protestu przeciwko lekceważeniu społeczeństwa przez rząd, który przyciągnąć mógł nawet 200 tys. uczestników. 

Opublikowano w Regionalne
niedziela, 15 wrzesień 2013 11:03

PKP Intercity przeprowadza biuro do stolicy

Biuro Rozliczeń Międzynarodowych, gdzie podróżni mogli składać reklamacje odnośnie rozliczeń podróży po za granice Polski ma zostać przeniesione z Bydgoszczy do Warszawy – alarmuje Express Bydgoski.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Luty 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29      
  • Po szczycie rolnym w Brukseli. W jakim kierunku pójdzie unijna polityka rolna?

    Gdy w ubiegłym tygodniu rolnicy w Bydgoszczy domagali się przyjazdu ministra Czesława Siekierskiego, wojewoda tłumaczył jego nieobecność tym, że przygotowuje się do spotkania ministrów rolnictwa w Brukseli, które odbyło się wczoraj, jednocześnie w stolicy Belgii odbywały się rolnicze protesty. Co wynika z tego spotkania?

  • Kryzys z ukraińskim zbożem ponownie uwypukla jak bardzo brakuje nam infrastruktury

    Polska miała być państwem tranzytowym w eksporcie ukraińskiego zboża, bowiem rosyjskie działania w porcie w Oddesie, wymusiły poszukania innej drogi eksportu. Stało się jednak tak, że spora część tego zboża pozostawała w Polsce i teraz mamy problem. Jedną z przyczyn tego stanu rzeczy są braki infrastrukturalne.

Wiadomości z regionu