Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 13 wrzesień 2013
piątek, 13 wrzesień 2013 21:37

,,Posłowie uciekli przed narodem” (wideo)

Związkowcy, którzy od środy protestują pod Sejmem chcieli przywitać parlamentarzystów dając im do zrozumienia, jak naród ocenia prowadzoną przez nich politykę. Do tego jednak nie doszło, gdyż program ostatniego dnia posiedzenia został w ostatniej chwili zmieniony przez marszałek kopacz, a posłowie PiS nie przybyli nawet do parlamentu.

Opublikowano w Regionalne

Sejm przyjął nowy budżet, który zakłada deficyt w obecnym roku powyżej 50 mld zł. Mimo ostatnich problemów wewnątrz Platformy Obywatelskiej Donald Tusk i Jacek Rostkowski nie mieli większych problemów z przegłosowaniem ustawy, gdyż posłowie PiS nawet nie przyszli na głosowanie.

Opublikowano w Regionalne

We wtorek furorę w mediach prawicowych zrobiło zdjęcie jak grupa anonimowych osób rozłożyła  nieopodal domu ministra Radosława Sikorskiego pod Nakłem transparent z napisem – Sikorski ty też odpowiesz za Smoleńsk! W odpowiedzi minister użył w mediach społecznościowych dość ostrych słów pod adresem skrajnej prawicy.

Opublikowano w Bydgoszcz
piątek, 13 wrzesień 2013 10:10

Kolejni związkowcy ruszyli do Warszawy

Pierwszego dnia w stolicy protestował około 25 tys. związkowców, z tego około 500 osób z naszego regionu. Dzisiaj do Warszawy wyruszyło 25 autokarów. Do soboty dotrzeć ma około 2,5 tys. osób chcących wyrazić krytykę wobec obecnych działań rządu. W sobotę przewiduje się protest z udziałem ponad 100 tys. osób.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Wrzesień 2015 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
  • Po szczycie rolnym w Brukseli. W jakim kierunku pójdzie unijna polityka rolna?

    Gdy w ubiegłym tygodniu rolnicy w Bydgoszczy domagali się przyjazdu ministra Czesława Siekierskiego, wojewoda tłumaczył jego nieobecność tym, że przygotowuje się do spotkania ministrów rolnictwa w Brukseli, które odbyło się wczoraj, jednocześnie w stolicy Belgii odbywały się rolnicze protesty. Co wynika z tego spotkania?

  • Sejmik zebrał się, aby rozmawiać o rolnictwie. Podkreślono potrzebę rozwoju portów morskich

    Sytuacja w polskim rolnictwie jest trudna, co pokazały protesty z ostatnich dni oraz incydent z Kotomierza pod Bydgoszczą, gdzie doszło do wysypania zboża, co krytykuje prezydent i wicepremier Ukrainy atakując Polskę. Rolnictwo jest ważną gałęzią gospodarki województwa kujawsko-pomorskiego, dlatego w poniedziałek 26 lutego na nadzwyczajnej sesji zebrał się Sejmik Województwa.

Wiadomości z regionu