Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 12 wrzesień 2013

Na krytykę mieszkańców regionu w związku z brakiem konkretów w sprawie budowy drogi ekspresowej S5 skarżyła się w interpelacji do Ministerstwa Transportu posłanka Platformy Obywatelskiej Iwona Kozłowska licząc, że odpowiedź raz na zawsze rozwieje wątpliwości. Ministerstwo odpowiada, że ta inwestycja jest ważna, ale coś mało przekonująco.

Opublikowano w Regionalne

Sikorski ty też odpowiesz za Smoleńsk – takiej treści transparent zawisnął we wtorek przed rezydencją ministra Radosława Sikorskiego w Chobelinie niedaleko Nakła. Sprawę wyjaśniają policjanci z Szubina.

Opublikowano w Krajna i Pałuki

Nie od razu Polskę zbudowano – to hasło Europejskich Dni Dziedzictwa, które odbywać będą się w całej Unii Europejskiej. W Inowrocławiu poświęcone będą one Powstaniu Wielkopolskiemu. Celem inicjatywy jest przybliżyć obywatelom dziedzictwo ich regionu, po przez umożliwienie w tym dniu specjalnego dostępu do dóbr kultury.

Opublikowano w Inowrocław
czwartek, 12 wrzesień 2013 15:21

Powstanie Inowrocławski Obszar Funkcjonalny

Trzy gminy łączą siły i liczą, że to pozwoli uzyskać dodatkowe pieniądze z Unii Europejskiej na wspólny rozwój. Nowa polityka Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji zakłada bowiem wspieranie w szczególności projektów, które realizowane jest przez kilka samorządów.

Opublikowano w Inowrocław

10 dzień każdego miesiąca stał się dla kilku środowisk w naszym kraju dniem kultu. Tego dnia obchodzone są bowiem miesiącznica katastrofy smoleńskiej. W ostatni wtorek przed dworkiem ministra Radosława Sikorskiego w Chobelinie niedaleko Nakła rozłożono transparent z hasłem – Sikorski ty też odpowiesz za Smoleńsk. Wygłup, który momentalnie trafił na pierwsze strony części prawicowych portali. Nikt tej sprawy jednak by poważnie nie potraktował, gdyby nie odezwa samego ministra Radosława Sikorskiego na ten incydent.

Opublikowano w Krajna i Pałuki

Pociąg relacji Gdynia – Warszawa przez Bydgoszcz zderzył się przed godziną 7 z traktorem w miejscowości Bagniewo, kilka kilometrów od Świecia. Niegroźne obrażenia odniósł jeden z pasażerów. Z powodu uszkodzeń, do godziny 15 planowane jest wyłączenie ruchu kolejowego z odcinka Tczew – Bydgoszcz.

Opublikowano w Regionalne

Kodeks drogowy Austrii i  Niemiec reguluje w swoich zapisach zasady jazdy na suwak, w Polsce o tej technice mało kto wie, chodź bydgoska trasa W-Z została zbudowana w sposób sprzyjający jeździe na suwak.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Grudzień 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
  • Po szczycie rolnym w Brukseli. W jakim kierunku pójdzie unijna polityka rolna?

    Gdy w ubiegłym tygodniu rolnicy w Bydgoszczy domagali się przyjazdu ministra Czesława Siekierskiego, wojewoda tłumaczył jego nieobecność tym, że przygotowuje się do spotkania ministrów rolnictwa w Brukseli, które odbyło się wczoraj, jednocześnie w stolicy Belgii odbywały się rolnicze protesty. Co wynika z tego spotkania?

  • Sejmik zebrał się, aby rozmawiać o rolnictwie. Podkreślono potrzebę rozwoju portów morskich

    Sytuacja w polskim rolnictwie jest trudna, co pokazały protesty z ostatnich dni oraz incydent z Kotomierza pod Bydgoszczą, gdzie doszło do wysypania zboża, co krytykuje prezydent i wicepremier Ukrainy atakując Polskę. Rolnictwo jest ważną gałęzią gospodarki województwa kujawsko-pomorskiego, dlatego w poniedziałek 26 lutego na nadzwyczajnej sesji zebrał się Sejmik Województwa.

Wiadomości z regionu