Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: środa, 11 wrzesień 2013
środa, 11 wrzesień 2013 20:52

Duda: To początek końca rządów PO

Około 20 tysięcy osób protestowało w środę w Warszawie, w trakcie pierwszego dnia Ogólnopolskich Dni Protestu zorganizowanych ponad podziałami przez związki zawodowe. Z dnia na dzień liczba związkowców będzie wzrastać, w sobotę przewiduje się ponad 100 tys. osób.

Opublikowano w Regionalne

Temat zmiany taryf za korzystanie z komunikacji publicznej w Bydgoszczy powraca, co ciekawe prezydent Rafał Bruski  części bydgoszczan proponuje obniżki cen biletów. Zyskać mają duże rodziny, stracić osoby starsze.

Opublikowano w Bydgoszcz

Pod koniec sierpnia na terenie powiatu inowrocławskiego było zarejestrowanych 14.768 osób bez pracy. Jest to o 54 osoby mniej niż jeszcze było pod koniec lipca, można by więc powiedzieć, że mamy do czynienia z tendencją spadkową. Jest to jednak o kilkaset osób więcej niż przed rokiem.  Stopa bezrobocia w powiecie inowrocławskim wynosi niecałe 23%.

Opublikowano w Inowrocław

Z kontroli przeprowadzonej przez Narodowy Fundusz Zdrowia wynika, że Centrum Onkologii wyłudziło z tej instytucji bezprawnie 65, mln zł, sprawę zgłoszono już do prokuratury. NFZ zapowiada, że kontrola nadal jest prowadzona i niewykluczone, że wykryte zostaną kolejne nieprawidłowości.

Opublikowano w Bydgoszcz

Z wyliczeń Komisji Europejskiej wynika, że na kontynencie funkcjonuje 37 tys. km dróg rzecznych, które nie są należycie wykorzystywane. Stąd też uruchomiony zostanie program NAIADES II, który ma wzmocnić tę gałąź transportu. Może być to wielka szansa dla naszego regionu.

Opublikowano w Regionalne
środa, 11 wrzesień 2013 11:48

Nazista honorowym obywatelem Bydgoszczy

Jednym z najwyższych wyróżnień jakie może nadać Miasto Bydgoszcz jest honorowe obywatelsko. Ten tytuł w przeszłości nadano jednak osobom, którym dzisiaj po ocenie historycznej tamtego okresu raczej byśmy honorowego obywatelstwa nie przyznali.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Luty 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29      
  • Po szczycie rolnym w Brukseli. W jakim kierunku pójdzie unijna polityka rolna?

    Gdy w ubiegłym tygodniu rolnicy w Bydgoszczy domagali się przyjazdu ministra Czesława Siekierskiego, wojewoda tłumaczył jego nieobecność tym, że przygotowuje się do spotkania ministrów rolnictwa w Brukseli, które odbyło się wczoraj, jednocześnie w stolicy Belgii odbywały się rolnicze protesty. Co wynika z tego spotkania?

  • Kryzys z ukraińskim zbożem ponownie uwypukla jak bardzo brakuje nam infrastruktury

    Polska miała być państwem tranzytowym w eksporcie ukraińskiego zboża, bowiem rosyjskie działania w porcie w Oddesie, wymusiły poszukania innej drogi eksportu. Stało się jednak tak, że spora część tego zboża pozostawała w Polsce i teraz mamy problem. Jedną z przyczyn tego stanu rzeczy są braki infrastrukturalne.

Wiadomości z regionu