Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: niedziela, 01 wrzesień 2013

W sierpniu 1980 roku strajk zapoczątkowany przez robotników z Wybrzeża ogarnął cały kraj. Władza ludowa zaczęła obawiać się narodu polskiego i poszła na ustępstwa, w efekcie czego zalegalizowano NSZZ Solidarność, co było początkiem dalszy zmian ustrojowych w Polsce.

Opublikowano w Bydgoszcz

Do piątku w Kujawsko-Pomorskim Zakładzie Przewozów Regionalnych odbędzie się referendum w sprawie ewentualnego strajku pracowników tej firmy. Kilka tygodni temu ogłoszono, że do końca roku z 682 pracowników tej firmy pozostać ma 264.

Opublikowano w Regionalne
niedziela, 01 wrzesień 2013 20:22

Dużo emocji w Poznaniu, ale Zawisza bez punktu

Zacięty pojedynek który mógł się podobać publiczności. Niestety jednak 3 punkty pozostały w Poznaniu, a Zawisza, który zagrał naprawdę dobry mecz zostaje z niczym. Po raz kolejny zabrakło skuteczności.

Opublikowano w Sport

Jesienią 74 lata temu bydgoski Stary Rynek był świadkiem wielu masowych egzekucji. Łącznie na terenie Bydgoszczy i jej okolic zginęło około 5 tys. osób. Dzisiaj w kolejna rocznicę wybuchu II wojny światowej bydgoszczanie dali znak pamięci, o tym co wydarzyło się wcale nie tak dawno temu.

Opublikowano w Bydgoszcz
niedziela, 01 wrzesień 2013 17:58

Paterek spłynął krwią około 200 niewinnych

Dzisiaj, w dniu 1 września, ze szczególną uwagą pamiętamy o tym co działo się dokładnie 74 lata temu, gdy Niemcy zaatakowały polskie. W wielu miejscach Polacy dali znak bohaterskiej obrony, były jednak także miejsca, gdzie mordowano bezbronnych, elity Polski i społeczności lokalnych, bo celem najeźdźcy było zniszczyć naród. Takim miejscem był Paterek położony tuż pod samym Nakłem.

Opublikowano w Krajna i Pałuki
niedziela, 01 wrzesień 2013 16:47

A więc wojna!

Wczesnym porankiem 1 września 1939 roku hitlerowskie Niemcy zaatakowały Polskę. Był to początek II wojny światowej, najbardziej tragicznej w dziejach świata. Atak w dniu 1 września dla Polaków okazał się zaskoczeniem, chodź jej wybuch wisiał w powietrzu już od kilku tygodni.

Opublikowano w Regionalne
niedziela, 01 wrzesień 2013 15:56

Znaczne utrudnienia w komunikacji z Toruniem

Od poniedziałku 2 września do 19 października podróż pociągiem z Bydgoszczy do Torunia będzie znacznie utrudniona. Wszystko z powodu remontu linii kolejowej nr 18 na tym odcinku.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Wrzesień 2015 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
  • Po szczycie rolnym w Brukseli. W jakim kierunku pójdzie unijna polityka rolna?

    Gdy w ubiegłym tygodniu rolnicy w Bydgoszczy domagali się przyjazdu ministra Czesława Siekierskiego, wojewoda tłumaczył jego nieobecność tym, że przygotowuje się do spotkania ministrów rolnictwa w Brukseli, które odbyło się wczoraj, jednocześnie w stolicy Belgii odbywały się rolnicze protesty. Co wynika z tego spotkania?

  • Sejmik zebrał się, aby rozmawiać o rolnictwie. Podkreślono potrzebę rozwoju portów morskich

    Sytuacja w polskim rolnictwie jest trudna, co pokazały protesty z ostatnich dni oraz incydent z Kotomierza pod Bydgoszczą, gdzie doszło do wysypania zboża, co krytykuje prezydent i wicepremier Ukrainy atakując Polskę. Rolnictwo jest ważną gałęzią gospodarki województwa kujawsko-pomorskiego, dlatego w poniedziałek 26 lutego na nadzwyczajnej sesji zebrał się Sejmik Województwa.

Wiadomości z regionu