Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 07 październik 2013
poniedziałek, 07 październik 2013 22:21

W budowę S-5 nie wierzą już nawet w koalicji

W poniedziałkowym wydaniu programu TVP Bydgoszcz ,,Polityka dla ludzi” lokalni parlamentarzyści i samorządowiec dyskutowali miedzy innymi o drodze ekspresowej S-5, która jest obecnie dla naszego regionu najważniejszą inwestycją. Trudno być jednak optymistą, gdy w zapowiedzi budowy tej trasy do 2018 roku nie wierzą nawet przedstawiciele koalicji rządzącej.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 07 październik 2013 20:28

Polacy nadal uciekają z kraju

Każdego roku z Polski wyjeżdżają dziesiątki tysięcy Polaków, w dużej większości jest to emigracja na okres dłuższy niż rok, coraz większy procent stanowią także emigrację na stałe – alarmuje dziennik ,,Rzeczpospolita”. Zdaniem demografów jest to ostatnia szansa, aby zrobić coś z tą niekorzystną tendencją.

Opublikowano w Regionalne

Wprowadzona w lipcu rewolucja śmieciowa zwiększyła tylko koszty administracyjne systemu utylizacji odpadów, za co płacą po przez wyższe opłaty mieszkańcy. Ujawnione wczoraj przez nas dzikie wysypiska na bydgoskim Czyżkówku pokazują, że nowe regulacje nic nie zmieniły.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 07 październik 2013 13:52

W kujawsko-pomorskim wzrosło bezrobocie

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej cieszy się, że wrzesień był siódmym miesiącem z kolei, w którym spadało w Polsce bezrobocie. W kujawsko-pomorskim zanotowaliśmy jednak już wzrost liczby bezrobotnych o kilkaset osób i jak można przewidywać, ta tendencja będzie się utrzymywać.

Opublikowano w Regionalne
poniedziałek, 07 październik 2013 12:42

Jasiakiewicz wierny lewicowym ideałom?

Europoseł Janusz Zemke zorganizował dla ludzi lewicy, głównie związanych z SLD seminarium ,,Polityka regionalna Unii Europejskiej”, udział w której wzięła między innymi posłanka Anna Bańkowska i wielu samorządowców SLD z naszego województwa. Jednym z gości seminarium był także Przewodniczący Rady Miasta Bydgoszczy Roman Jasiakiewicz.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 07 październik 2013 11:41

Poseł Brejza na czele powiatowej Platformy

W ubiegłym tygodniu miały miejsce zjazdy wyborcze w strukturach powiatowych Platformy Obywatelskiej. W powiecie inowrocławskim niespodzianki nie było i na kolejną kadencję wybrany został poseł Krzysztof Brejza.

Opublikowano w Inowrocław

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
  • Skrajne ubóstwo z tendencją wzrostową

    Co roku przed Świętami Bożego Narodzenia Szlachetna Paczka publikuje ,,Raport o biedzie”. Tegoroczny raport zawiera niestety również wstydliwe dla społeczeństwa informacje: problem skrajnego ubóstwa dotyka 400 tys. dzieci i 300 tys. seniorów – rok do roku mamy wzrost o 40 tys. osób.

    Etykiety: Szlachetna Paczka
  • Czy osoby, które nie wymieniły pieców faktycznie nie mają się czego obawiać?

    Od 1 stycznia w województwie kujawsko-pomorskim nie będzie wolno wykorzystywać do ogrzewania pieców bezklasowych oraz na paliwa stałe niespełniających norm Unii Europejskiej. Była ostatnio dyskusja o przesunięciu tego terminu w czasie, ale samorządowcy tego nie zdecydowali. Marszałek Piotr Całbecki zapowiedział w nowym roku debatę i sugerował, że w dużej mierze egzekwowanie tych przepisów dzisiaj to martwe prawo. Czy, aby na pewno?

    Etykiety: smog

Wiadomości z regionu