Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 31 październik 2013
czwartek, 31 październik 2013 20:51

Na ratowanie naszego dziedzictwa

Trzeci rok z rzędu kwestę na renowację grobu rodziny Karnickich organizują kibice Zawiszy. Jutro na cmentarzach: Starofarnym i Nowofarnym rozpocznie się natomiast kwesta koordynowana przez Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy, które w tym roku planuje uratować rozpadającą się bramę tego drugiego cmentarza oraz grób Władysława Paciorkiewicza, który spoczywa na cmentarzu Starofarnym.

Opublikowano w Bydgoszcz

Wczoraj Rada Miasta uchwaliła nowy regulamin taryfowy w komunikacji publicznej. Po głosowaniu na sali sesyjnej ratusza pojawiły się wulgarne okrzyki. Prezydent Rafał Bruski przyznaje, że był to dla niego najtrudniejszy dzień w tej kadencji.

Opublikowano w Bydgoszcz

Słowo ,,Bydgoszcz” dość często gościło dzisiaj na łamach ogólnopolskich dzienników sportowych. Było by jednak rzeczą nienaturalną, gdyby pogrom jaki sprawili piłkarze Zawiszy Mistrzowi Polski – Legii Warszawa – przeszedł bez większego echa.

Opublikowano w Sport

Od dzisiaj (czwartek), aż do poniedziałku w okolicach inowrocławskich cmentarzy będzie obowiązywać tymczasowa organizacja ruchu.

Opublikowano w Inowrocław

Od czwartku na liniach autobusowych dojeżdżających w kierunku bydgoskich cmentarzy spodziewać się można zwiększenia liczby kursów. Z tego powodu warto rozważyć, aby na cmentarz zamiast samochodem udać się komunikacją publiczną i tym samym zmniejszyć natężenie ruchu.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 31 październik 2013 14:34

Ocalić ślady przeszłości od zapomnienia

Z inicjatywy Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kcyni w dniach 1 i 2 listopada odbędzie się kwesta na ratowanie Zabytkowego Cmentarza w tym mieście.

Opublikowano w Krajna i Pałuki
czwartek, 31 październik 2013 14:21

Policjanci rozpoczęli akcję ,,Znicz 2013”

O godzinie 14:00 na drogach województwa kujawsko-pomorskiego rozpoczęła się policyjna akcja ,,Znicz 2013”. Funkcjonariusze policji do końca długiego weekendu będą kontrolować w sposób szczególny bezpieczeństwo na drogach.

Opublikowano w Regionalne
czwartek, 31 październik 2013 13:36

Bydgoszcz centralnym lotniskiem Cargo

W środę poseł Łukasz Krupa z Twojego Ruchu wraz z Mateuszem Czyżewskim przygotowali swoje koncepcje ratowania bydgoskiego lotniska. Uważają, że właściciel portu powinien podjąć kroki w celu utworzenia zapasowego lotniska dla myśliwców F-16 i MiG-29.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Grudzień 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
  • Skrajne ubóstwo z tendencją wzrostową

    Co roku przed Świętami Bożego Narodzenia Szlachetna Paczka publikuje ,,Raport o biedzie”. Tegoroczny raport zawiera niestety również wstydliwe dla społeczeństwa informacje: problem skrajnego ubóstwa dotyka 400 tys. dzieci i 300 tys. seniorów – rok do roku mamy wzrost o 40 tys. osób.

    Etykiety: Szlachetna Paczka
  • Czy osoby, które nie wymieniły pieców faktycznie nie mają się czego obawiać?

    Od 1 stycznia w województwie kujawsko-pomorskim nie będzie wolno wykorzystywać do ogrzewania pieców bezklasowych oraz na paliwa stałe niespełniających norm Unii Europejskiej. Była ostatnio dyskusja o przesunięciu tego terminu w czasie, ale samorządowcy tego nie zdecydowali. Marszałek Piotr Całbecki zapowiedział w nowym roku debatę i sugerował, że w dużej mierze egzekwowanie tych przepisów dzisiaj to martwe prawo. Czy, aby na pewno?

    Etykiety: smog

Wiadomości z regionu