Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: środa, 30 październik 2013

W czwartek, piątek i sobotę MPK w Inowrocławiu uruchomi dodatkowe kursy autobusowe w kierunku cmentarzy. Ma to na celu maksymalne ułatwienie inowrocławianom przeżywania Święta Zmarłych.

Opublikowano w Inowrocław
środa, 30 październik 2013 22:57

Mistrz Polski na kolanach

Fatalne błędy Legionistów sprawiły, że aktualny Mistrz Polski z Bydgoszczy do stolicy wróci bez punktów. Zawisza kontynuuję serię bicia drużyn z górnej półki – Legia poległa nad Brdą – 3:1.

Opublikowano w Sport

Jeszcze przed godziną 9, przed bydgoskim ratuszem zebrało się ponad 200 związkowców z firmy Nitro-Chem, którzy obawiają się o swoje miejsca pracy. Zagrożeniem dla finansów tej firmy mają być stawki za oczyszczanie ścieków, jakie nakłada na nią Spółka Wodna Kapuściska, będąca pod kontrolą Miasta Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Nie wszędzie, tak jak w kujawsko-pomorskim, sobotnie wybory regionalne PO przeszły spokojnie. Na Dolnym Śląsku do niemalże ostatniego głosu toczyła się walka pomiędzy europosłem Jackiem Protasiewiczem i posłem Grzegorzem Schetyną. Wygrał ten pierwszy, ale niedługo później wybuchła afera.

Opublikowano w Regionalne

Miasto chce, aby Młyny Rothera na Wyspie Młyńskiej odzyskały blask. W tym miejscu planuje się zbudować centrum akademickie, które ma zwiększyć atrakcyjność Bydgoszczy wśród młodych ludzi. Póki  co jednak należą one do skandynawskiego dewelopera, a  miasto nie chcąc wydawać pieniędzy na ich odkupienie próbuje dokonać wymiany w barterze. Sytuację może skomplikować dodatkowo hipoteka jaka znajduje się na młynach w wysokości 50 mln zł.

Opublikowano w Bydgoszcz

Od nowego roku obowiązywać będzie w Polsce ustawa ułatwiająca dostęp do części zawodów, autorstwa byłego ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina. Jedno z ułatwień dotyczyć ma zniesienie egzaminów z topografii miasta dla taksówkarzy. W tej kwestii w Bydgoszczy jednak nic się nie zmieni, gdyż Rada Miasta w zdecydowanej większości zdecydowała o pozostawieniu egzaminów.

Opublikowano w Bydgoszcz
środa, 30 październik 2013 15:01

Bilety stanieją. Wyzwiska pod adresem prezydenta

Rada Miasta Bydgoszczy uchwaliła dzisiaj nowe taryfy komunikacji publicznej, które obowiązywać będą za kilka tygodni. Bilet normalny będzie kosztował 3zł, radni odebrali jednak bezpłatne przejazdy części seniorów i pracownikom MZK co wywołało duże emocje.  Na sali obrad padły wulgarne słowa.

Opublikowano w Bydgoszcz

Co dalej z koalicją PO – SLD i z zastępcą prezydenta Janem Szopińskim? – te pytanie zadawać będzie sobie wiele osób, po środowej sesji Rady Miasta, gdy pomiędzy politykami Sojuszu Lewicy Demokratycznej doszło do sporów.

Opublikowano w Bydgoszcz

Przed dzisiejszą sesją Rady Miasta Bydgoszczy odbyła się konferencja prasowa zwolenników pozostawienia nazwy mostu – im. Lecha Kaczyńskiego. Wspólny głos wyrazili przedstawiciele PiS, środowiska Gazety Polskiej, a także niektórzy byli prezydenci.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2016 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
  • Skrajne ubóstwo z tendencją wzrostową

    Co roku przed Świętami Bożego Narodzenia Szlachetna Paczka publikuje ,,Raport o biedzie”. Tegoroczny raport zawiera niestety również wstydliwe dla społeczeństwa informacje: problem skrajnego ubóstwa dotyka 400 tys. dzieci i 300 tys. seniorów – rok do roku mamy wzrost o 40 tys. osób.

    Etykiety: Szlachetna Paczka
  • Czy osoby, które nie wymieniły pieców faktycznie nie mają się czego obawiać?

    Od 1 stycznia w województwie kujawsko-pomorskim nie będzie wolno wykorzystywać do ogrzewania pieców bezklasowych oraz na paliwa stałe niespełniających norm Unii Europejskiej. Była ostatnio dyskusja o przesunięciu tego terminu w czasie, ale samorządowcy tego nie zdecydowali. Marszałek Piotr Całbecki zapowiedział w nowym roku debatę i sugerował, że w dużej mierze egzekwowanie tych przepisów dzisiaj to martwe prawo. Czy, aby na pewno?

    Etykiety: smog

Wiadomości z regionu