Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 28 październik 2013
poniedziałek, 28 październik 2013 23:44

Koalicja PO-SLD jest jak yeti. Nikt jej nie widział

Od 2010 roku w Radzie Miasta Bydgoszczy rządzi koalicja Platformy Obywatelskiej i Sojuszu Lewicy Demokratycznej. I choć w pewnych kwestiach pomiędzy tymi ugrupowaniami dochodzi do różnicy zdania, to do tej pory jeszcze nikt publicznie nie kwestionował jej istnienia.

Opublikowano w Bydgoszcz

Wybrany na kolejną kadencję szef wojewódzkich struktur Platformy Obywatelskiej, poseł Tomasz Lenz informuje nas, że rozmawiał z sekretarzem stanu w Ministerstwie Środowiska o usytuowaniu Zarządu Dorzecza Wisły w Bydgoszczy.

Opublikowano w Regionalne
poniedziałek, 28 październik 2013 21:05

1956 rok połączył Bydgoszcz i Budapeszt

W nowej bibliotece UKW odbyła się sesja poświęcona obchodzonej w ubiegłym tygodni rocznicy wybuchu powstania w Budapeszcie, które zostało krwawo stłumione. Wygłoszone prelekcje przedstawiły relacje polsko-węgierskie w okresie ostatnich lat. W tej historii znaleźć można jednak wiele odniesień do Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

W środę Rada Miasta Bydgoszcz zdecyduje o zmianie taryf w komunikacji publicznej. Zyskać mają rodziny wielodzietne, stracić natomiast niektórzy seniorzy i honorowi krwiodawcy. Sprawa wywołuje duże kontrowersje, postanowiliśmy zabrać także głos w tej sprawie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Razem dla Regionu – to tytuł kolorowych biuletynów, które Urząd Marszałkowski wydał z okazji 15-lecia województwa kujawsko-pomorskiego. Chwalono się w nich inwestycjami zrealizowanymi przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego – między innymi powstanie nowoczesnej stacji dializ w Szpitalu Powiatowym w Inowrocławiu. Marszałek się chwali inwestycją, a Zarząd Powiatu domaga się od niego odszkodowania przed sądem.

Opublikowano w Inowrocław

Gdy przed rokiem inaugurował swoją działalność Portal Kujawski, dość dużo miejsca poświęciliśmy nakreślonej sobie przez nas misji społecznej. Gdy ocenimy jej realizację po roku działalności, należy rzecz, że jeszcze bardzo wiele pracy przed nami.

Opublikowano w Regionalne
poniedziałek, 28 październik 2013 12:19

Zawisza potęgą w szkoleniu młodzieży

Polska Federacja Sportu Młodzieżowego opublikowała sportowego za rok 2013. Najwięcej punktów za udział w zawodach juniorskich i młodzieżowych uzyskał klub CWZS Zawisza Bydgoszcz (1.805,13 punktów), wyprzedzając o prawie 150 punktów WKS Śląsk Wrocław.

Opublikowano w Sport
poniedziałek, 28 październik 2013 10:54

Prezydent Włocławka nie został odwołany

Bardzo niska frekwencja sprawiła, że wczorajsze referendum w sprawie odwołania prezydenta Włocławka Andrzeja Pałuckiego  jest nieważne. Na referendum udało się 9.7 tys. mieszkańców Włocławka, przez co jak wynika z wyliczeń Państwowej Komisji Wyborczej frekwencja wyniosła 10,46%.

Opublikowano w Regionalne
poniedziałek, 28 październik 2013 10:43

Bydgoskie uroczystości Dnia Niepodległości Węgier

W ubiegłym tygodniu naród węgierski obchodził rocznicę wybuchu powstania w 1956 roku oraz proklamowania republiki w 1989 roku. Dzisiaj w nowej bibliotece Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, odbędzie się uroczysta sesja poświęcona historii polsko-węgierskiej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Grudzień 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
  • Skrajne ubóstwo z tendencją wzrostową

    Co roku przed Świętami Bożego Narodzenia Szlachetna Paczka publikuje ,,Raport o biedzie”. Tegoroczny raport zawiera niestety również wstydliwe dla społeczeństwa informacje: problem skrajnego ubóstwa dotyka 400 tys. dzieci i 300 tys. seniorów – rok do roku mamy wzrost o 40 tys. osób.

    Etykiety: Szlachetna Paczka
  • Czy osoby, które nie wymieniły pieców faktycznie nie mają się czego obawiać?

    Od 1 stycznia w województwie kujawsko-pomorskim nie będzie wolno wykorzystywać do ogrzewania pieców bezklasowych oraz na paliwa stałe niespełniających norm Unii Europejskiej. Była ostatnio dyskusja o przesunięciu tego terminu w czasie, ale samorządowcy tego nie zdecydowali. Marszałek Piotr Całbecki zapowiedział w nowym roku debatę i sugerował, że w dużej mierze egzekwowanie tych przepisów dzisiaj to martwe prawo. Czy, aby na pewno?

    Etykiety: smog

Wiadomości z regionu