Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 25 październik 2013
piątek, 25 październik 2013 21:30

Fakty TVN śmieją się z bydgoskiej ścieżki

Spodziewać się można, że przyszły tydzień będzie w bydgoskiej debacie publicznej poświecony głównie kwestii nazwy mostu w ramach trasy uniwersyteckiej. O tej konstrukcji była mowa także w głównym, piątkowym wydaniu Faktów telewizji TVN, które ironicznie zachwycały się z unikalnej w swoim rodzaju ścieżki rowerowej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Urząd Miasta Inowrocławia zachęca mieszkańców do składania swoich propozycji zadań inwestycyjnej, jakie gmina powinna zrealizować w roku 2014. Swoje propozycje inowrocławianie mogą składać do 5 listopada.

Opublikowano w Inowrocław

Przez prawie dwa lata w Inowrocławiu funkcjonuje prawo, które nakazuje osobom parkującym niezgodnie z przepisami ruchu drogowego w strefie płatnego parkowania kupienie biletu. To kuriozalne prawo nie podoba się Rzecznikowi Praw Obywatelskich, których wymusił zmianę tych przepisów.

Opublikowano w Inowrocław

Zrzeszający organizacje gospodarcze z województwa kujawsko-pomorskiego Sejmik Gospodarczy, negatywnie ocenił przyjęty przez radnych sejmikowych projekt Strategii Rozwoju Województwa do roku 2020. W ich opinii ten dokument nie należycie przestawia gospodarcze wyzwania wewnętrzne i zewnętrzne przed jakimi stoi region.

Opublikowano w Regionalne

Stowarzyszenie Przyjaciół 26 Pułku Ułanów Wielkopolskich apeluje do mieszkańców Bydgoszczy o pomoc w posprzątaniu grobów w Dolinie Śmierci w Fordonie oraz do udziału w czuwaniu.

Opublikowano w Bydgoszcz

W sobotę o godzinie 12 w okolicach śluzy przy ulicy Wrocławskiej na Okolu planowany jest kolejny happening obywatelski poświęcony czystości Bydgoszczy, Tym razem będzie to próba rozwiązania problemu szpecącej działki.

Opublikowano w Bydgoszcz

Wchodząca w skład Polskiego Holdingu Obronnego firma chemiczna Nitro-Chem uważa, że rosnące koszty oczyszczania ścieków przez Spółkę Wodną ,,Kapuściska” stają się zagrożeniem dla jej przyszłości. Nic więc dziwnego, że pracownicy zaczynają się obawiać o przyszłość swoich miejsc pracy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Grudzień 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
  • Skrajne ubóstwo z tendencją wzrostową

    Co roku przed Świętami Bożego Narodzenia Szlachetna Paczka publikuje ,,Raport o biedzie”. Tegoroczny raport zawiera niestety również wstydliwe dla społeczeństwa informacje: problem skrajnego ubóstwa dotyka 400 tys. dzieci i 300 tys. seniorów – rok do roku mamy wzrost o 40 tys. osób.

    Etykiety: Szlachetna Paczka
  • Czy osoby, które nie wymieniły pieców faktycznie nie mają się czego obawiać?

    Od 1 stycznia w województwie kujawsko-pomorskim nie będzie wolno wykorzystywać do ogrzewania pieców bezklasowych oraz na paliwa stałe niespełniających norm Unii Europejskiej. Była ostatnio dyskusja o przesunięciu tego terminu w czasie, ale samorządowcy tego nie zdecydowali. Marszałek Piotr Całbecki zapowiedział w nowym roku debatę i sugerował, że w dużej mierze egzekwowanie tych przepisów dzisiaj to martwe prawo. Czy, aby na pewno?

    Etykiety: smog

Wiadomości z regionu