Wielu bydgoszczan oraz mieszkańców Kujaw jest dumnych z Zawiszy Bydgoszcz, klubu który może się poszczycić bogatą historią, w której nie brakowało wzlotów i upadków, gdy z kolan podnosili go najwierniejsi kibice. Klub ten szczycić powinien się jednak także z postaci patrona jakim jest średniowieczny rycerz Zawisza Czarny z herbu Sulima.
Podsumowaniem działań inwestycyjnych, które zostały przeprowadzone przy pomocy środków z Unii Europejskiej, są filmy promujące dzisiejszą Kruszwicę. Miasto dla Polski historycznej, w słynnej Mysiej Wieży jak głosi legenda, myszy zjadły władcę Popiela.
Wczoraj część radnych PO oraz radny SLD Jacek Bukowski złożyli wniosek, aby most na trasie uniwersyteckiej nazwać imieniem Unii Europejskiej, czyli tym samym unieważnić uchwałę nazywającą ten obiekt imieniem zmarłego prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Jeżeli zostaną dopełnione wszelkie sprawy formalne, to ta uchwała głosowana będzie już w przyszłą środę.
Przewodniczący Rady Miasta Bydgoszczy Roman Jasiakiewicz na konferencji prasowej uznał, że przyjęta przez sejmik strategia jest korzystna dla Torunia i Inowrocławia. Z punktu widzenia Bydgoszczy jest to dokument niekorzystny i mimo, że jest to największe miasto tego województwa, podjęto te zapisy nie pytając Bydgoszczy o zdanie.
Przy południowej ścianie cmentarza Starofarnego, znajdują się grobowce w kształcie prostokąta, w jednym z nich spoczywa rodzina Modrakowskich. Ich szczątkom towarzyszą jednak także śmieci, które wrzucane są przez wybite okno. Nikt niestety nie czuje się odpowiedzialny za uprzątnięcie dewastowanego grobowca.
W poniedziałek radni sejmiku przegłosowali Strategie Rozwoju Województwa do 2020 roku. Mimo wielu wniosków dotyczących rewitalizacji linii kolejowej nr 356 mieszkańcy i samorządowcy z tej części województwa zostali zignorowani. Powstały z kolei plan ciężko nazwać w jakikolwiek sposób poważnym.
Co roku przed Świętami Bożego Narodzenia Szlachetna Paczka publikuje ,,Raport o biedzie”. Tegoroczny raport zawiera niestety również wstydliwe dla społeczeństwa informacje: problem skrajnego ubóstwa dotyka 400 tys. dzieci i 300 tys. seniorów – rok do roku mamy wzrost o 40 tys. osób.
Od 1 stycznia w województwie kujawsko-pomorskim nie będzie wolno wykorzystywać do ogrzewania pieców bezklasowych oraz na paliwa stałe niespełniających norm Unii Europejskiej. Była ostatnio dyskusja o przesunięciu tego terminu w czasie, ale samorządowcy tego nie zdecydowali. Marszałek Piotr Całbecki zapowiedział w nowym roku debatę i sugerował, że w dużej mierze egzekwowanie tych przepisów dzisiaj to martwe prawo. Czy, aby na pewno?