Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: środa, 23 październik 2013
środa, 23 październik 2013 23:38

Ratusz nie chce deregulacji taksówek

W czerwcu Sejm przyjął ustawę ułatwiającą dostęp do części zawodów, przygotowaną przez byłego ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina, Znosi ona między innymi obowiązkowe szkolenia i egzaminy dla taksówkarzy z topografii miasta. Chyba, że dana gmina uzna za potrzebne prowadzenie takich szkoleń – przeciwny takiej deregulacji jest bydgoski ratusz.

Opublikowano w Bydgoszcz
środa, 23 październik 2013 20:08

Elektronik upamiętnił praojca elektroniki

W środę obchodziliśmy 128 rocznicę urodzin profesora Jana Czochralskiego, wybitnego polskiego naukowca, którego odkrycia sprawiły, że korzystamy dzisiaj z komputerów, telefonów komórkowych oraz nowoczesnych smartphone. Rocznicy urodzin profesora nie przespali uczniowie Zespołu Szkół Elektronicznych w Bydgoszczy, którzy wzięli udział we Flash Mobe.

Opublikowano w Bydgoszcz
środa, 23 październik 2013 18:56

Kcynia dumna z wielkiego naukowca

Dokładnie 128 lat temu, 23 października 1885 roku w Kcyni, urodził się Jan Czochralski, zapewne mało kto się spodziewał, że mieszkaniec tego niewielkiego miasta zrobi w przyszłości wielką karierę i dokona przełomowego dla ludzkości odkrycia.

Opublikowano w Krajna i Pałuki
środa, 23 październik 2013 18:20

Kujawsko-Pomorskie po 15 latach – Biała Księga

Poniedziałkowe posiedzenie sejmiku wywołało niemalże w całym województwie duże emocje. Przegłosowano strategię rozwoju województwa. Politycy PO i PSL chwalą ten dokument, opozycja uważa, że jest to zbiór pobożnych życzeń. Do tego dochodzi oburzenie części bydgoskich środowisk zapisami o duopolu. W tym natłoku różnych opinii zapomniano jednak rzeczowo ocenić, jak województwo rozwijało się przez ostatnie 15 lat, jak zrealizowano poprzednie strategie dla kujawsko-pomorskiego.

Opublikowano w Regionalne

Tradycją się stało, że przy wsparciu organizacyjnym Towarzystwa Miłośników Miasta Bydgoszcz, w okresie Święta Zmarłych organizowane są kwesty na rzecz ratowania najstarszych bydgoskich cmentarzy. W tym roku TMMB chce uratować bramę cmentarza Nowofarnego, której stan jest coraz gorszy oraz pękający grób wybitnego bydgoskiego konstruktora Władysława Paciorkiewicza.

Opublikowano w Bydgoszcz
środa, 23 październik 2013 13:41

Zostawmy krwiodawców w spokoju

Zanim minęła doba od ogłoszenia propozycji zmian taryf i ulg w komunikacji publicznej, to pojawiło się już wokół nich wiele kontrowersji, także w koalicji PO – SLD. Decyzję o nowych stawkach radni mają przyjąć w przyszłą środę.

Opublikowano w Bydgoszcz
środa, 23 październik 2013 02:05

Tragedia z 22 października 1939 roku

Okres II wojny światowej był wyjątkowo okrutny dla naszego regiony. Spowodowane było to między innymi bliskością granicy z III Rzeszą, ale także chęcią odwetu Niemców za Powstanie Wielkopolskie z przed 20 lat. Zamordowano tysiące Polaków, w  szczególności polską inteligencję.

Opublikowano w Inowrocław

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2016 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
  • Skrajne ubóstwo z tendencją wzrostową

    Co roku przed Świętami Bożego Narodzenia Szlachetna Paczka publikuje ,,Raport o biedzie”. Tegoroczny raport zawiera niestety również wstydliwe dla społeczeństwa informacje: problem skrajnego ubóstwa dotyka 400 tys. dzieci i 300 tys. seniorów – rok do roku mamy wzrost o 40 tys. osób.

    Etykiety: Szlachetna Paczka
  • Czy osoby, które nie wymieniły pieców faktycznie nie mają się czego obawiać?

    Od 1 stycznia w województwie kujawsko-pomorskim nie będzie wolno wykorzystywać do ogrzewania pieców bezklasowych oraz na paliwa stałe niespełniających norm Unii Europejskiej. Była ostatnio dyskusja o przesunięciu tego terminu w czasie, ale samorządowcy tego nie zdecydowali. Marszałek Piotr Całbecki zapowiedział w nowym roku debatę i sugerował, że w dużej mierze egzekwowanie tych przepisów dzisiaj to martwe prawo. Czy, aby na pewno?

    Etykiety: smog

Wiadomości z regionu