Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 22 październik 2013

Jutro (środa) punktualnie o godzinie 17:00 mamy wyciągnąć urządzenie oparte o kryształy Czochralskiego i pokazywać je sobie nawzajem, a w miarę możliwości nimi zaświecić – oto apeluje organizatorzy ogólnopolskiego happeningu poświęconej wynalazkowi profesora Jana Czochralskiego. Ze znalezieniem tego typu przedmiotów nie będzie większego problemu, gdyż ten polski naukowiec uważany jest za praojca dzisiejszej elektroniki.

Opublikowano w Krajna i Pałuki
wtorek, 22 październik 2013 16:50

W województwie brakuje krwi

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy bije na alarm, a sprawa wygląda dość poważnie. Pilnie potrzeba większości grup krwi, skąd też pojawia się niebezpieczeństwo, że może zabraknąć tego bezcennego leku dla potrzebujących.

Opublikowano w Regionalne

Prezydent chce, aby Rada Miasta w przyszłym tygodniu rozpatrzyła jego propozycję zmian wysokości ulg w komunikacji publicznej. Stracić maja seniorzy, zyskać rodzinny wielodzietne. Stanieć o 20 groszy ma także jednorazowy bilet autobusowy (do 3 zł).

Opublikowano w Bydgoszcz

W poniedziałek na posiedzeniu sejmiku byliśmy świadkami sytuacji, która pokazuje, że Bydgoszcz się nie liczy w tej izbie. Gdy włocławscy radni do ostatniej chwili walczyli o tamtejsze szpitale, to bydgoscy przedstawiciele nie zabrali nawet głosu. O słabości politycznej Bydgoszczy świadczy także ostatnia inicjatywa Koła Młodych Platformy Obywatelskiej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Firma ECE Projektmanagement chce zbudować na terenie byłej drukarni Ortis wielkie centrum handlowe. Na dniach decyzję w tej sprawie ma wydać Urząd Miasta Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

W nocy z czwartku na sobotę po pomieszczeniach gospodarczych przy ulicy Kasprowicza i Marcinkowskiego w Inowrocławiu grasował 49-latek, który zabierał przedmioty mające dla niego jakąś wartość. I bardzo prawdopodobne, że ta akcja przyniosła by mu sukces, gdyby nie został zatrzymany przez jedną z osób, którą także próbował okraść.

Opublikowano w Inowrocław
wtorek, 22 październik 2013 11:51

Wicestarosta na czele powiatowej Platformy

Wybory do zarządów struktur powiatowych do regionalnych struktur Platformy Obywatelskiej przeszły bez większego rozgłosu. Kilka tygodni temu na stanowisko przewodniczącego struktur PO w powiecie nakielskim wybrano Andrzeja Kindermana, który pełni obecnie funkcję wicestarosty nakielskiego.

Opublikowano w Krajna i Pałuki

Zatrudnienie osoby niepełnosprawnej to zawsze trudna decyzja dla pracodawcy. Często wiąże się to bowiem z dodatkowymi obowiązkami. Z tego powodu państwo dotowało zatrudnianie osób niepełnosprawnych. Ustawa okołobudżetowa, którą rząd chce wprowadzić w życie od nowego roku, ma radykalnie obniżyć wysokość dofinansowań, co za tym idzie przyszłość wielu miejsc pracy osób niepełnosprawnych będzie zagrożona.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Grudzień 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
  • Skrajne ubóstwo z tendencją wzrostową

    Co roku przed Świętami Bożego Narodzenia Szlachetna Paczka publikuje ,,Raport o biedzie”. Tegoroczny raport zawiera niestety również wstydliwe dla społeczeństwa informacje: problem skrajnego ubóstwa dotyka 400 tys. dzieci i 300 tys. seniorów – rok do roku mamy wzrost o 40 tys. osób.

    Etykiety: Szlachetna Paczka
  • Czy osoby, które nie wymieniły pieców faktycznie nie mają się czego obawiać?

    Od 1 stycznia w województwie kujawsko-pomorskim nie będzie wolno wykorzystywać do ogrzewania pieców bezklasowych oraz na paliwa stałe niespełniających norm Unii Europejskiej. Była ostatnio dyskusja o przesunięciu tego terminu w czasie, ale samorządowcy tego nie zdecydowali. Marszałek Piotr Całbecki zapowiedział w nowym roku debatę i sugerował, że w dużej mierze egzekwowanie tych przepisów dzisiaj to martwe prawo. Czy, aby na pewno?

    Etykiety: smog

Wiadomości z regionu