Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 19 październik 2013

W południe na bydgoskim Czyżkówku planowano zorganizować happening ,,Bydgoska kanapa prezydencja”. Z zaniepokojonymi o czystość lasu mieszkańcami spotkała się zastępca prezydenta Grażyna Ciemniak, która przypominała o obowiązujących w Bydgoszczy zasadach utylizacji odpadów.

Opublikowano w Bydgoszcz
sobota, 19 październik 2013 17:39

Bydgoski rycerz zatrzymał Białą Gwiazdę

Przed tygodniem Wisła Kraków pokonała u siebie Legię Warszawa, co mogło zwiastować włączenie się tego klubu w walkę o tytuł mistrzowski. Te plany pokrzyżował jednak dzisiaj Zawisza, który pokonał Wisłę, dzięki czemu powoli oddala się od strefy spadkowej.

Opublikowano w Sport

Poseł Kosma Złotowski oraz radny Michał Krzemkowski zapraszają w poniedziałek na wykład dr Alicji Paczoska – Hauke poświęcony żołnierzom podziemia antykomunistycznego w Bydgoszczy i okolicach.

Opublikowano w Bydgoszcz

Papież Benedykt XVI ogłosił trzy lata temu dzień 19 października jako wspomnienie błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki, kapelana Solidarności, który został zamordowany 29 lat temu – 19 października 1984 ,przez aparat Służby Bezpieczeństwa.

Opublikowano w Regionalne

W czasie sobotniego wydania programu ,,Dzień Dobry TVN” na kilka minut połączono się z Kruszwicą, gdzie w tle Mysiej Wieży redaktor Filip Chajzer rozmawiał ze znanym twórcą kabaretów Marcinem Dańcem. Rozmowa dotyczyła oczywiście w głównej mierze piękna Kruszwicy.

Opublikowano w Inowrocław
sobota, 19 październik 2013 14:13

3 lata temu w Bydgoszczy

W połowie października 2010 roku  samorządowa kampania wyborcza ruszyła już oficjalnie i z dużym rozmachem. Najbliższe wydania cyklu ,,3 lata temu w Bydgoszczy” poświęcimy głównie właśnie kwestiom tej kampanii wyborczej, będzie to zatem także okazja do oceny składanych deklaracji z perspektywy upływu trzech lat.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
  • Skrajne ubóstwo z tendencją wzrostową

    Co roku przed Świętami Bożego Narodzenia Szlachetna Paczka publikuje ,,Raport o biedzie”. Tegoroczny raport zawiera niestety również wstydliwe dla społeczeństwa informacje: problem skrajnego ubóstwa dotyka 400 tys. dzieci i 300 tys. seniorów – rok do roku mamy wzrost o 40 tys. osób.

    Etykiety: Szlachetna Paczka
  • Czy osoby, które nie wymieniły pieców faktycznie nie mają się czego obawiać?

    Od 1 stycznia w województwie kujawsko-pomorskim nie będzie wolno wykorzystywać do ogrzewania pieców bezklasowych oraz na paliwa stałe niespełniających norm Unii Europejskiej. Była ostatnio dyskusja o przesunięciu tego terminu w czasie, ale samorządowcy tego nie zdecydowali. Marszałek Piotr Całbecki zapowiedział w nowym roku debatę i sugerował, że w dużej mierze egzekwowanie tych przepisów dzisiaj to martwe prawo. Czy, aby na pewno?

    Etykiety: smog

Wiadomości z regionu