W piątek bydgoski sąd rozpoznawał proces, który radnemu PiS Tomaszowi Redze wytoczyły miejskie wodociągi. Sprawa tyczy się głównie listu otwartego, który na łamach jednej z bydgoskich gazet opublikował radny w czasie samorządowej kampanii wyborczej w 2010 roku.
Władze województwa planują w perspektywie finansowej Unii Europejskiej 2014-2020 zbudować dwie kolejowe intermodalne platformy przeładunkowe, które pozwolą na rozwój nowoczesnej logistyki. Powstać mają one wzdłuż linii kolejowej nr 131 w Inowrocławiu i Laskowicach Pomorskich.
Zaplanowane prace inwestycyjne na torach sprawią, że w przyszłym tygodniu podróżni muszą się przygotować na pewne zmiany dotyczące rozkładów jazdy. Głównie na odcinku Bydgoszcz – Toruń, gdzie trwa modernizacja linii kolejowej nr 18.
Do 2020 roku jak czytamy w projekcie Strategii Rozwoju Województwa, która ma zostać w poniedziałek przyjęta przez sejmik, bydgoskie lotnisko ma mieć połączenia z dwoma dużymi europejskimi lotniskami, które będą pełnić rolę ,,hubów” przesiadkowych. Jest to ambitny cel z tego powodu, że za kilka tygodni Bydgoszcz straci najprawdopodobniej połączenie z Warszawą, jedynym ,,hubem” przesiadkowym.
W poniedziałek sejmik województwa przyjąć ma Strategię Rozwoju Województwa do 2020 roku. W nowej wersji projektu tego dokumentu, uzupełnionej o wyniki konsultacji społecznych, znalazł się dodatkowo zapis o możliwości przywrócenia połączeń pasażerskich na odcinek linii kolejowej nr 356 Kcynia – Gołańcz.
Karaluchy, wspólne toalety i kuchnie, a na nich zagrzybione ściany – tak mieszkają bydgoszczanie, którzy mimo tak fatalnych warunków muszą płacić czynsz na rzecz ADM, który niekiedy wynosi nawet 800 zł miesięcznie. O dramacie lokatorów, byłego hotelu robotniczego mówiła w paśmie ogólnopolskim telewizja TTV (należąca do TVN).
Co roku przed Świętami Bożego Narodzenia Szlachetna Paczka publikuje ,,Raport o biedzie”. Tegoroczny raport zawiera niestety również wstydliwe dla społeczeństwa informacje: problem skrajnego ubóstwa dotyka 400 tys. dzieci i 300 tys. seniorów – rok do roku mamy wzrost o 40 tys. osób.
Od 1 stycznia w województwie kujawsko-pomorskim nie będzie wolno wykorzystywać do ogrzewania pieców bezklasowych oraz na paliwa stałe niespełniających norm Unii Europejskiej. Była ostatnio dyskusja o przesunięciu tego terminu w czasie, ale samorządowcy tego nie zdecydowali. Marszałek Piotr Całbecki zapowiedział w nowym roku debatę i sugerował, że w dużej mierze egzekwowanie tych przepisów dzisiaj to martwe prawo. Czy, aby na pewno?