Jesteś tutaj: HomeMagazynPolski poseł będzie protestował w Dreźnie przeciwko pomysłom Komisji Europejskiej

Polski poseł będzie protestował w Dreźnie przeciwko pomysłom Komisji Europejskiej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Magazyn niedziela, 15 maj 2016 23:26

Część czołowych polityków Unii Europejskiej straszy państwa członkowskie, które są oporne w kwestii przyjmowaniu imigrantów, wprowadzeniem specjalnej opłaty w wysokości 250 tys. euro od nieprzyjętej osoby. Postawa ta spotyka się z dużą krytyką w Europie Środkowej, gdzie społeczeństwa są niezbyt chętne przybyszom.

 

Poseł Ruchu Narodowego Robert Winnicki na konferencji prasowej zapowiedział udział w jutrzejszej manifestacji w Dreźnie (Niemcy), którą organizuje stowarzyszenie PEGIDA (Patriotyczni Europejczycy przeciw Islamizacji Zachodu). Protesty w Dreźnie odbywają się co tydzień, udział polskiego posła mógłby umiędzynarodowić ich rangę.

 

- Będę sprzeciwiał się karaniu państw kwotą 250 tys. euro od imigranta – powiedział nam poseł Winnicki.

 

W Dreźnie swój sprzeciw wyrażać będą również: Niemcy, Czesi, czy Francuzi.

 

Winnickiemu w konferencji prasowej miał towarzyszyć węgierski poseł Adam Mirkoczki, który chciał wesprzeć inicjatywę. Uniemożliwił to jednak opóźniony samolot.

 

Warte obejrzenia

« Luty 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29      
  • Po szczycie rolnym w Brukseli. W jakim kierunku pójdzie unijna polityka rolna?

    Gdy w ubiegłym tygodniu rolnicy w Bydgoszczy domagali się przyjazdu ministra Czesława Siekierskiego, wojewoda tłumaczył jego nieobecność tym, że przygotowuje się do spotkania ministrów rolnictwa w Brukseli, które odbyło się wczoraj, jednocześnie w stolicy Belgii odbywały się rolnicze protesty. Co wynika z tego spotkania?

  • Sejmik zebrał się, aby rozmawiać o rolnictwie. Podkreślono potrzebę rozwoju portów morskich

    Sytuacja w polskim rolnictwie jest trudna, co pokazały protesty z ostatnich dni oraz incydent z Kotomierza pod Bydgoszczą, gdzie doszło do wysypania zboża, co krytykuje prezydent i wicepremier Ukrainy atakując Polskę. Rolnictwo jest ważną gałęzią gospodarki województwa kujawsko-pomorskiego, dlatego w poniedziałek 26 lutego na nadzwyczajnej sesji zebrał się Sejmik Województwa.

Wiadomości z regionu