Jesteś tutaj: HomeMagazynPolak potrafi budować pociągi, ale także i autobusy

Polak potrafi budować pociągi, ale także i autobusy

Napisane przez  Redakcja / Agencja TVN Opublikowano w Magazyn sobota, 08 luty 2014 14:45

Z sukcesów bydgoskiej PESA dumny jest cały region, sąsiedzi z Wielkopolski mogą się natomiast pochwalić Solarisem, autobusy tej firmy  jeżdżą w wielu państwach. Solaris stawia jednak cały czas na innowacyjność,  stąd też przedstawiciele tej firmy szczycą się w szczególności autobusami beze misyjnymi zasilanymi przez baterie.

- Chodzi o to, by połączyć z czymś co jest dobre dla ludzi – wyjaśnia Wiesław Cieśla z Solarisa przyczyny sukcesu tego przedsiębiorstwa .

- Podstawową sukcesu Solarisa jest bardzo dobra baza produkcyjna. Posiadamy  cztery zakłady produkcyjne, sercem całej firmy są zakłady w Środzie Wielkopolskiej, które obrabiają stal – przyznaje Zbigniew Palenica z zarządu Solarisa – W Polsce zatrudniamy około 2,5 tys. ludzi, za granicą jest to grubo ponad 200 osób.

 

Autobusy Solarisa jeżdżą obecnie głównie w Polsce, ale także coraz bardziej widoczne są także w Niemczech (chociażby w stolicy – Berlinie), Austrii i Francji. Wielkopolska firma wchodzi obecnie na rynek turecki i izraelski. Łącznie obecna jest na 28 rynkach.

 

- Staramy się robić naszą pracę jak najlepiej potrafimy.  Robić najlepsze produkty, pomagać i obsługiwać klientów – podkreśla Dariusz Michalak wiceprezes zarządu Solarisa. 

Warte obejrzenia

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

  • Kolejowy poker marszałka województwa (komentarz)

    Najprawdopodobniej nigdy nie dowiemy się po co Sejmik Województwa powoływał spółkę mającą świadczyć przewozy kolejowe – jak informowaliśmy kilka dni temu, wyniki przetargu wieloletniego będą obowiązywać dopiero od grudnia, ale 2022 roku, natomiast władze województwa będą musiały na ten rok dogadać się z innymi przewoźnikami, bowiem spółka wojewódzka nie jest wstanie świadczyć przewozów od 12 grudnia. Być może marszałek w tej sprawie po prostu przekombinował.

  • Ministerstwo Zdrowia: Obostrzenia będą wdrażane regionalnie

    Drugi dzień z rzędu mamy w Polsce ponad 5,5 tys. nowych zakażeń. Na razie nie pojawiły się jeszcze zapowiedzi konkretnych obostrzeń, natomiast wiceminister zdrowia Waldemar Kraska daje do zrozumienia, że spodziewać możemy się obostrzeń zróżnicowanych regionalnie. W ostatnich dniach za połowę zakażeń w skali kraju odpowiadały trzy województwa: lubelskie, podlaskie i mazowieckie.

Wiadomości z regionu