Jesteś tutaj: HomeMagazynPolonia Wilno bliska upadku

Polonia Wilno bliska upadku

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Magazyn sobota, 25 styczeń 2014 16:55

W 2011 roku klub piłkarski Polonia Wilno awansował na zaplecze litewskiej Ekstraklasy. Kolejny sezon zakończył na 5 miejscu tracąc do trzeciej lokaty dającej awans tylko 8 punktów. W 2013 roku pojawiły się poważne problemy finansowe i Polonia była bliska wycofania się w trakcie rozgrywek.

Wycofanie się sponsorów sprawiło, że klub z Wilna ledwo był wstanie ukończyć rozgrywki. Nie ma pewności czy Polonia Wilno przystąpi do rozgrywek, bardzo prawdopodobny jest bowiem scenariusz rozwiązania sekcji piłkarskiej, co by oznaczało, że całą drogę trzeba by rozpoczynać od nowa.

 

Na klub Polonię Wilno nie można patrzeć jednak tylko z punktu widzenia sportowego. Jest ona symbolem Polaków zamieszkujących Wilno, którzy stanowią około 16,5% wszystkich mieszkańców stolicy Litwy. Wilno zamieszkuje 523 tys. mieszkańców, z tego ponad 87 tys. to Polacy.  Ten symbol może upaść, stąd też kierowane są do rodaków w Polsce apele o wsparcie. Polonii Wilno nie chce wesprzeć jednak zarówno Ministerstwo Spraw Zagranicznych oraz Ministerstwo Sportu. Z kolei władze litewskie na polski klub patrzą z pewną niechęcią. 

 

Polonia zbiera zatem datki przez internet - http://kspolonia.lt/index.php/wsparcie

 

Żeby móc walczyć o awans do Ekstraklasy potrzeba około 500 tys. zł. Na chwilę obecną nikt o tym celu jednak nie myśli, bo tak jak wspomniano wcześniej, dalszy byt sekcji piłkarskiej stoi pod dużym znakiem zapytania.

 

Polonia Wilno powstała w marcu 1990 roku

Warte obejrzenia

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

  • Kolejowy poker marszałka województwa (komentarz)

    Najprawdopodobniej nigdy nie dowiemy się po co Sejmik Województwa powoływał spółkę mającą świadczyć przewozy kolejowe – jak informowaliśmy kilka dni temu, wyniki przetargu wieloletniego będą obowiązywać dopiero od grudnia, ale 2022 roku, natomiast władze województwa będą musiały na ten rok dogadać się z innymi przewoźnikami, bowiem spółka wojewódzka nie jest wstanie świadczyć przewozów od 12 grudnia. Być może marszałek w tej sprawie po prostu przekombinował.

  • Ministerstwo Zdrowia: Obostrzenia będą wdrażane regionalnie

    Drugi dzień z rzędu mamy w Polsce ponad 5,5 tys. nowych zakażeń. Na razie nie pojawiły się jeszcze zapowiedzi konkretnych obostrzeń, natomiast wiceminister zdrowia Waldemar Kraska daje do zrozumienia, że spodziewać możemy się obostrzeń zróżnicowanych regionalnie. W ostatnich dniach za połowę zakażeń w skali kraju odpowiadały trzy województwa: lubelskie, podlaskie i mazowieckie.

Wiadomości z regionu