Jesteś tutaj: HomeMagazynIT po Polsku

IT po Polsku

Napisał  Opublikowano w Magazyn czwartek, 05 grudzień 2013 19:21

W Polsce z pracą jest jak jest – każdy widzi. Nowi przedsiębiorcy chcący otworzyć własną działalność nie mają lekko, a dalsze utrzymanie się na rynku po okresie tak zwanej inkubacji niejednokrotnie graniczy z cudem. Wiele firm co roku ogłasza upadłość i są to rzecz jasna
w większości firmy, które swoją działalność rozpoczęły w przeciągu 12 miesięcy.

Wiele firm z tego tytułu swoją działalność przerzuca za granicę, ostatnio bardzo popularnym kierunkiem jest Anglia, która docenia przedsiębiorców i oferuje dla nich bardzo atrakcyjne podatki.  Jak widać, są na tyle atrakcyjne, że naszym rodaka opłaca się forsowanie przez szereg formalności, aby swoją firmę rejestrować na wyspach. Szkoda, bo tracimy na tym wszyscy – my, rodacy – ale cóż. Pieniądz to pieniądz.

 

Są jednak w Polsce branże, w których nawet młoda firma sobie poradzi – pod warunkiem, że będzie dobra w tym, do czego jest przeznaczona. Profesjonalizm, rzetelność i jakość obsługi to podstawa przetrwania na bardzo wymagających i konkurencyjnych rynkach. Warto jednak odnotować fakt, że konkurencja dla młodych firm bywa bezwzględna. Jeśli przedsiębiorstwo nie ma środków na tak zwane przetrwanie i od pierwszego dnia musi przynosić korzyści finansowe, wówczas może nie podołać doświadczonym rywalom, którzy z uwagi na czas działalności, mogą pozwolić sobie na zaniżenie stawek, co zabije konkurencje. Mimo wszystko warto próbować swoich sił, jeśli jest się przekonanym co do własnych umiejętności i posiada odrobinę z osobowości ryzykanta.

 

                A o jakiej branży mowa? Polskie dobre IT. Stoi na wysokim poziomie od lat. Polskie uczelnie na potęgę, kolokwialnie mówiąc, hodują dobrych specjalistów. To cieszy, że tak wymagające środowisko i klimat branży, pozytywnie ocenia naszych fachowców. W superlatywach wypowiadają się również reprezentanci rozmaitych firm, którzy z usług naszych informatyków i programistów korzystali.

 

IT w Polsce ma się bardzo dobrze, nie narzeka na kryzys i brak Klientów – owszem, w szczególności są to duże firmy z kontraktami i – kontaktami – ale, małe przedsiębiorstwa i firemki również sobie poradzą bazując na mniejszych Klientach, zakładając, że są dobrzy w tym, co robią.

 

Agencje interaktywne, mając na myśli bardziej kierunek programistyczny związany z działaniem, jakim jest w dużej mierze programowanie stron internetowych, do swojej oferty dołączają również pozycjonowanie. Które już nieco odbiega od głównego nurtu IT i jest ściśle powiązane z e-marketingiem.

 

Podsumowując, jako Polacy, nie mamy powodów do wstydu jeśli chodzi o naszych speców z IT. Duża wiedza, innowacyjne rozwiązania, które rodziły się na naszej polskiej ziemi oraz profesjonalizm sprawiają, że pracownicy firm telekomunikacyjnych i programistycznych mogą pochwalić się nie tylko świetnymi wynikami i autorskimi rozwiązaniami, ale również atrakcyjnymi zarobkami. Wybierając kierunek studiów, nawet nie przepadając za matematyką, warto rozważyć kierunki ścisłe umożliwiające kształcenie w kierunku IT. Z pewnością jest branża przyszłościowa, w której można wiele osiągnąć i zyskać – również finansowo.

Warte obejrzenia

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

728 dni w Sejmie - 377 wystąpień z mównicy. Sprawozdanie z dwóch lat kadencji.

  • Szczepienia znowu zwalniają (raport szczegółowy)

    W ostatnim tygodniu pierwszą lub drugą dawką szczepionki w kujawsko-pomorskim zaszczepiło się ponad 11,4 tys. osób. Niestety od 12 listopada nie są udostępniane dane o trzeciej dawce i dawkach przypominających, stąd też nie wiemy ile tak naprawdę odbywa się szczepień.

  • Kujawsko-pomorski wątek afery mailowej pokazuje dobitnie jak wygląda kuchnia polityczna

    Od kilku miesięcy ujawniana jest korespondencja ministra Michała Dworczyka, politycy PiS sprawy nie chcą komentować, w tym także zanegować autentyczności ujawnianych treści. Wiele wiadomości udało się jednak potwierdzić. Wczoraj ujawniono korespondencję pomiędzy ministrem Łukaszem Schreiberem i wspomnianym ministrem Dworczykiem.

Wiadomości z regionu