Jesteś tutaj: HomeMagazynCeny przesyłek na Ukrainę udało się operatorom znacznie obniżyć. To ważna informacja dla uchodźców

Ceny przesyłek na Ukrainę udało się operatorom znacznie obniżyć. To ważna informacja dla uchodźców

Napisane przez  Komunikat prasowy Poczty Polskiej Opublikowano w Magazyn piątek, 20 styczeń 2023 18:27

W wyniku ścisłej współpracy pomiędzy Pocztą Polską a Pocztą Ukrainy w 2023 roku ceny przesyłek EMS nadawanych w Ukrainie, a adresowanych do naszego kraju, zostały obniżone. Nie jest to pierwszy owoc kooperacji narodowych operatorów obu państw. Wcześniej, w październiku 2022 roku, Poczta Polska wprowadziła atrakcyjniejszą o 75 proc.ofertę cenową na usługi EMS do Ukrainy. Nowe taryfy dotyczą klientów indywidualnych i korporacyjnych.

 

Działania wojenne w Ukrainie nie powstrzymują obrotu przesyłek między naszym krajem a Ukrainą. Poczta Polska wprowadziła nowe ceny dla usługi paczkowej EMS do Ukrainy, która cieszy się sporą popularnością – szczególnie w wariancie największych przesyłek, czyli w przedziale 10-20 kg. Analogiczne udogodnienia wprowadziła 1 stycznia br. poczta naszego sąsiada. Przykładowo 1 kg przesyłki EMS z Ukrainy do Polski kosztuje 6 dolarów USA. Waga do 10 kg ok. 8,85 dolara, a do 20 kg do 12,5 dolara.

 

- Jesteśmy przygotowani do obsługi nawet zwiększonego wolumenu paczek, aby adresaci sprawnie i terminowo otrzymywali ważne przesyłki. Mamy na uwadze trudne realia panujące u naszego wschodniego sąsiada. Dzięki ścisłej współpracy z Pocztą Ukrainy możemy zaoferować konkurencyjne ceny zarówno dla Klientów w Polsce, jak i tych, którzy do naszego kraju przesyłają paczki, za naszym pośrednictwem – zaznacza Daniel Witowski, rzecznik prasowy Poczty Polskiej.

 

Poczta Polska rozpoczęła prace nad przygotowaniem połączenia kolejowego do Ukrainy, którymi przesyłki trafiać będą do adresatów za naszą wschodnią granicą. Według najnowszych danych Straży Granicznej od początku wojny granicę polsko-ukraińską przekroczyło ponad 9 mln obywateli zaatakowanego kraju. Obywatele Ukrainy, utrzymując łączność z bliskimi i rodzinami, wysyłają do swojej ojczyzny wiele listów i paczek. Mając to na uwadze Poczta Polska dokłada starań, aby oferta usług w tym zakresie była atrakcyjna i możliwie szeroko dostępna.

 

Warte obejrzenia

« Luty 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28          

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

  • Mniej dzieci w małżeństwach, więcej w związkach nieformalnych

    Główny Urząd Statystyczny opublikował dane o polskich rodzinach pozyskane w ramach Narodowego Spisu Powszechnego (dane na 31 marca 2021 roku). Pokazują one spadek liczby rodzin co wynika z tendencji wyludniania się polski, coraz mniej jest jednak też tradycyjnych rodzin opartych o związek małżeństwa, przybywa natomiast nieformalnych związków. Przyglądamy się danym dla Polski oraz województwa kujawsko-pomorskiego.

  • Wydawanie przez samorządy swoich mediów narusza unijną praworządność

    Należy stwierdzić, że nie jest zgodne z prawem Unii Europejskiej i Rady Europy wydawanie gazet samorządowych. Zarówno art. 11 Karty, jak i art. 10 Konwencji stanowią, że na wolność wypowiedzi składa się prawo każdego do otrzymywania informacji lub idei bez ingerencji władz publicznych. Potwierdza to również przedstawione orzecznictwo Europejskiego Trybunału Praw Człowieka oraz Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej – pisze Krzysztof Januszkiewicz w artykule naukowym opublikowanym na łamach ,,Samorządu Terytorialnego”. Wywód dotyczy wydawania przez samorządy tytułów, które nie są typowymi biuletynami. Taka sytuacja zachodzi w Bydgoszczy w przypadku ratuszowego ,,Bydgoszcz Informuje”.

Wiadomości z regionu