Jesteś tutaj: HomeMagazynNiemieccy sojusznicy polskich antyszczepionkowców w opałach. W tle zarzuty o defraudację

Niemieccy sojusznicy polskich antyszczepionkowców w opałach. W tle zarzuty o defraudację

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Magazyn niedziela, 25 wrzesień 2022 19:44

Miał być trybunał Norymberga 2.0 i pozwy przeciwko rządom za walkę z COVID-19, zamiast tego datki zbierane na ten pozew wykorzystano np. na spłatę prywatnego kredytu mieszkaniowego aktywisty Reinera Fuellmicha, o czym głośno w zachodnich mediach. Fuellmich po polskim Sejmie oprowadzany był przez posła Grzegorza Brauna. Fuellmich występował też jako ekspert na zespole parlamentarnym, założonym przez posłą Brauna, który nazywano propagandowo jako ,,komisja śledcza”, o której głośno było w mediach rosyjskojęzycznych, które chciały pokazać Polskę jako kraj gdzie łamane są prawa człowieka.

Reiner Fuellmich to jeden z liderów partii Die Basis, był jej kandydatem na kanclerza Niemiec, formacja jednak nie przekroczyła progu wyborczego. Die Basis oprócz przekazu antyszczepionkowego sprzeciwia się sankcjom nakładanym na Rosję po agresji na Ukrainie. Według tej formacji Niemcy nie powinny w żaden sposób wspierać Ukraińców.

 

Niemieckie media m.in. Berliner Zeitung”, ale sprawa odbiła się też medialnie w Holandii, piszą iż Fuellmich miał zebrać z datków ok. 1,4 mln euro na pozwanie państwa niemieckiego i Stanów Zjednoczonych za wprowadzanie obostrzeń pandemicznych, dodatkowo pozwać chciano twórczynie testów PCR wykrywających COVID-19. Niemieckie media ujawniły, że ok. 700 tys. euro przeznaczono z zebranych środków na spłatę kredytu mieszkaniowego dotyczącego prywatnej nieruchomości Fuellmicha, miał on wypłacać sobie też 29 tys. euro wynagrodzenia miesięcznego za odpisywanie na maile. Wyjaśnienia tej sprawy domaga się część osób wpłacających darowiznę, sam zainteresowany odmawia mediom komentarzy twierdzą, że to media stoją za pandemią.

 

Reiner Fuellmich oraz druga liderka die Basis Viviane Fishcer, której również zarzuca się udział w procederze wyciągania środków z darowizn, wraz z Grzegorzem Braunem i politykami jego formacji Korony są sygnatariuszami tzw. Deklaracji Warszawskiej. Komisja Brauna w Sejmie działa, jednocześnie zbiera w internecie fundusze na cel nazwany ,,wsparcie działalności Grzegorza Brauna”, zbierając ponad 0,5 mln zł.

 

Według strony internetowej inicjatywy Norymberga 2, zaangażowany był w nią też były bydgoski poseł Paweł Skutecki, obecnie polityk Solidarnej Polski.

 

Warte obejrzenia

« Styczeń 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

  • Kolej odzyskała pasażerów po pandemii

    W roku 2022 zniesiony został stan zagrożenia epidemicznego, jednocześnie wzrost cen paliwa spowodowany wojną na Ukrainie sprawił, że część osób zdecydowało się na podróżowanie transportem zbiorowym. Urząd Transportu Cywilnego podsumował 2022 rok w przewozach – był on pod względem liczby pasażerów lepszy od 2019 roku, czyli ostatniego przed pandemią

    Etykiety: kolej
  • 154 mln zł to pierwsze podsumowanie Finału WOŚP

    Na koniec niedzieli Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podała, że udało się zebrać podczas 31. Finału ponad 154 mln i 606 tys. zł – jest to kwota o ponad 18 mln większa niż bilans zamknięcia ubiegłorocznego finału, zatem można mówić o nowym rekordzie. Oczywiście to nie koniec, bo wciąż środki spływają, trwa też jeszcze wiele aukcji, zatem na pewno ta kwota będzie ostatecznie znacznie wyższa.

Wiadomości z regionu