Jesteś tutaj: HomeMagazynNiemieccy sojusznicy Konfederacji chcą uruchomienia Nord Stream 2

Niemieccy sojusznicy Konfederacji chcą uruchomienia Nord Stream 2

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Magazyn wtorek, 26 lipiec 2022 16:21

Rosyjska agresja na Ukrainę sprawiła, że upadł projekt gazociągu Nord Stream 2, który zakładał gazowe połączenie pomiędzy Rosją i Niemcami, z pominięciem Polski. Ten projekt był mocno krytykowany w Polsce, wskazywano iż uderzał w polski interes narodowy, bowiem gazociąg w tej formie omijając Polskę, mógłby służyć do politycznego szantażowania Polski. W ostatnim czasie część skrajniejszych niemieckich formacji domaga się zmiany polityki Berlina.

Kryzys energetyczny dotyka także Niemcy, tam również rosną ceny energii, co próbują wykorzystywać populistyczne formacje polityczne. Mieliśmy też kilku dniowy przestój w pracach Nord Stream 1 związany z konserwacjami, w tym momencie opozycyjna AFD oraz pozaparlamentarna Die Basis wręcz domagały się uruchomienia Nord Stream 2.

 

W sytuacji, gdy do Polski od kilku tygodni z Rosji gaz nie płynie, uruchomienie Nord Stream 2 byłoby odebrane jako rażący brak solidarności Niemiec wobec Unii Europejskiej. Dlatego tego typu postulaty traktować należy jako niebezpieczne. AFD i Die Basis domagają się też zniesienia zachodnich sankcji na Rosję, które w ich opinii bardziej uderzają w świat zachodni niż w Federację Rosyjską. Gdyby spełnić ten postulat, to oznaczałoby to wręcz ,,zalegalizowanie rosyjskiej agresji”.

 

Liderzy Die Basis szwędają się po polskim parlamencie

Partia Die Basis – o czym pisaliśmy w maju – sugerowała wręcz postulat wyjścia Niemiec z NATO, jednocześnie sugerując, że do wojny na Ukrainie doprowadziło rozszerzanie się NATO.

 

Dwójka współprzewodniczących Die Basis Viviane Fischer oraz Reiner Fuellmich (kandydat tej formacji na kanclerza) na zaproszenie posła Grzegorza Brauna bywali w polskim Sejmie, gdzie brali udział w posiedzeniach antyszczepionkowego zespołu parlamentarnego.

 

Fischer, Fuellmich, Braun i inni liderzy Korony zawarli wspólną ,,deklarację warszawską przeciwko nowemu totalitaryzmowi” - Ze stolicy Polski doświadczonej przez dwa totalitaryzmy XX wielu, w sytuacji nadciągającego gwałtownie niespotykanego wcześniej zniewolenia, wzywamy wszystkich ludzi dobrej woli, aby zjednoczyli się ponad wszelkimi podziałami – czytamy w tym dokumencie, który rzekomego totalitaryzmu dopatruje się w działaniach mających na celu przeciwdziałać rozpowszechnianiu się pandemii COVID-19 - Władze państwowe w wielkim stopniu zmonopolizowały sferę medialną oraz podporządkowały sobie aparat przymusu i kontroli, brutalnie łamiąc podstawowe prawa i wolności ludzkie, operując kłamstwem, terrorem i strachem.

 

Politycy Die Basis na swojej stronie internetowej w ostatnim czasie powielają głównie antynatowską i antyukraińską narrację Kremla. Działania posła Brauna z kolei również w ostatnim czasie głównie skupiają się na atakowaniu Ukraińców. Ostatnio zainicjował on apel o pokój, który miał wymuszać na Kijowie zrobienie ustępstw terytorialnych wobec Rosji.

 

Warte obejrzenia

« Wrzesień 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Wiadomości z regionu