Jesteś tutaj: HomeMagazynŚmiertelność utrzymuje się na stałym poziomie. Szczepienia marginalne (raport)

Śmiertelność utrzymuje się na stałym poziomie. Szczepienia marginalne (raport)

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Magazyn sobota, 26 marzec 2022 11:54

Od poniedziałku zniesiony zostanie obowiązek noszenia maseczek w przestrzeniach zamkniętych (za wyjątkiem placówek służby zdrowia), co mentalnie może sugerować, że pandemia dobiega końca. Na pewno zmienia się postrzeganie wirusa COVID-19, który zyskuje status podobny do grypy. Jedną z tego przyczyn jest znacznie mniejsza śmiertelność wariantu Omnikron.

 

Jeżeli nie pojawi się bardziej zjadliwy wariant COVID-19, to najprawdopodobniej zbliżamy się do końca pandemii. Ostatniego tygodnia zmarło w naszym województwie ponad 60 osób, to podobny wynik jak przed tygodniem i dwoma tygodniami. Nie jest to powyżej 200 ofiar tygodniowo jak notowaliśmy na przełomie roku, ale na pewno jest to wciąż dużo.

 

 

 

 

Ostatniego tygodnia stwierdzono niecałe 4,9 tys. nowych zakażeń w kujawsko-pomorskim, to o ponad 31% mniej niż analogicznie tydzień temu.

 

Szczepienia stoją w miejscu

Ostatniego tygodnia wykonano ponad 3 tys. szczepień (kujawsko-pomorskie), to niespecjalnie wiele, gdy mieliśmy tygodnie z ponad 100 tys. zaszczepionych – z tego ok. 2,1 tys. to osoby przyjmujące trzecią dawkę. Osób, które zaszczepiły się w ostatnim tygodniu po raz pierwszy było mniej niż 400, kolejne ponad 700 to osoby przyjmujące drugą dawkę lub preparat Jonhsona.

 

Do tej pory w pełni zaszczepiło się w naszym województwie 58,3%, przynajmniej jedną dawką 59,2% - te dane procentowe właściwie od dwóch tygodni się nie zmieniają, co pokazuje jak nikła jest liczba szczepień. Trzy dawki przyjęło 31,3% naszej populacji.

 

Szczepienia historycznie:

 

Zmiany w raportach

W przyszłą sobotę po raz ostatni przygotowujemy raport tygodniowy w takiej formie, z uwagi na fakt, że zmienia się nastawienie do COVID-19. Planujemy też rezygnację z codziennych wykresów o sytuacji w województwie. Zamiast tego będziemy przedstawiać Państwu zestawienie informacji w cyklach miesięcznych. Raz w miesiąću będzie się też pojawiał raport szczegółowy dotyczący szczepień.

 

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

  • Święto Bożego Ciała jest mocno powiązane z uroczystością Świętej Trójcy oraz Świętem Najświętszego Serca Pana Jezusa

    Dzisiaj przypada Święto Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusowej nazywane potocznie Bożym Ciałem, jest to ustawowo dzień wolny od pracy. W Polsce kojarzone jest ono przede wszystkim z procesjami jakie odbywają się ulicami parafii. Dla zrozumienia jego istoty przyjrzyjmy się homilii zmarłego niedawno papieża Benedykta XVI, wygłoszonej w 2008 roku.

  • Meteorolodzy przestrzegają przed ryzykiem suszy. IMGW zachęca do oszczędzania wody

    Korzystanie z prysznica zamiast kąpieli w wannie, wlewanie zimnej wody w kubek, gdy czekamy na jej ogrzanie w kranie, pranie w pralce w programie eko, czy spłukiwanie ze spłuczki dopiero po drugim razie – to zalecenia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w kwestii oszczędności wody. Meteorolodzy zachęcają także do gromadzenia wody opadowej i tworzenia indywidualnej retencji. Wciąż w Polsce daleko do zakazów jakie wprowadzono już w Hiszpanii i południowej Francji, ale kto wie czy wkrótce zmiany klimatyczne nie wymuszą tego w naszym kraju.

    Etykiety: susza

Wiadomości z regionu