Jesteś tutaj: HomeMagazynPierwszy raz od maja mamy ponad setkę zakażeń (raport)

Pierwszy raz od maja mamy ponad setkę zakażeń (raport)

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Magazyn sobota, 16 październik 2021 13:20
Pierwszy raz od maja mamy ponad setkę zakażeń (raport) Fot: Markus Spiske

W sobotę potwierdzono 109 nowych zakażeń COVID-19 w województwie kujawsko-pomorskim oraz ponad 3,2 tys. w skali kraju. Ostatni raz ponad 100 zakażeń mieliśmy w naszym województwie 19 maja. Sytuacja epidemiczna w kujawsko-pomorskim jest znacznie lepsza od średniej dla kraju.

Jak spojrzymy na sytuację w kraju to w ostatnich dniach aż 50% zakażeń generowały tylko trzy województwa: podlaskie, lubelski i mazowieckie. Z tego też powodu mamy do czynienia w praktyce z różnymi stadiami epidemii w zależności od części kraju, stąd też wydaje się, że powinniśmy w kujawsko-pomorskim do ogólnopolskich danych podchodzić z dystansem.

 

 

W ostatnim tygodniu w kujawsko-pomorskim stwierdzono 486 nowych zakażeń, czyli o 36% więcej niż tydzień wcześniej. Średnio na 100 tys. mieszkańców daje to 3,4 zakażenia dziennie. W skali kraju jest to 6 zakażeń, natomiast dynamika wzrostu wynosi 46%. Wynika z tego raz, że epidemia rozwija się w naszym kraju wolniej niż średnia dla kraju, a dwa liczba zakażeń poniżej średniej krajowej.

 

W Bydgoszczy średnia na 100 tys. mieszkańców wynosi 4,5.

 

Po południu zapraszamy na raport szczegółowy dotyczący szczepień. Widoczny jest w ostatnim czasie wzrost szczepień najstarszych roczników.

 

Warte obejrzenia

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

728 dni w Sejmie - 377 wystąpień z mównicy. Sprawozdanie z dwóch lat kadencji.

  • Szczepienia znowu zwalniają (raport szczegółowy)

    W ostatnim tygodniu pierwszą lub drugą dawką szczepionki w kujawsko-pomorskim zaszczepiło się ponad 11,4 tys. osób. Niestety od 12 listopada nie są udostępniane dane o trzeciej dawce i dawkach przypominających, stąd też nie wiemy ile tak naprawdę odbywa się szczepień.

  • Kujawsko-pomorski wątek afery mailowej pokazuje dobitnie jak wygląda kuchnia polityczna

    Od kilku miesięcy ujawniana jest korespondencja ministra Michała Dworczyka, politycy PiS sprawy nie chcą komentować, w tym także zanegować autentyczności ujawnianych treści. Wiele wiadomości udało się jednak potwierdzić. Wczoraj ujawniono korespondencję pomiędzy ministrem Łukaszem Schreiberem i wspomnianym ministrem Dworczykiem.

Wiadomości z regionu