Jesteś tutaj: HomeMagazyn,,Za wolność do dezinformacji nie warto umierać”

,,Za wolność do dezinformacji nie warto umierać”

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Magazyn niedziela, 18 lipiec 2021 12:44

Wielokrotnie informowaliśmy o tym jak dzieki dotacjom przyznawanym przez Narodowy Instytut Wolności prowadzona jest negatywna kampania wobec szczepień na COVID-19, jednocześnie sugeruje się, że wirus nie jest groźny. Padają nawet sugestie, że to zaszczepienie może doprowadzić nas do śmierci Efekty tego widzimy teraz, gdy spada tempo szczepień.

 

Kilka dni temu serwis demagog.org.pl zdemaksował nieprwadziwość informacji na stronie internetowej bylego posła Pawła Skuteckiego, który otrzymał ponad 0,5 mln zł dotacji. Wspomniana informacja sugeruje wprost, że szczepionki mogą zabijać.

 

W sprawie dotacji interpelowały do wicepremiera Piotra Glińskiego posłanki Lewicy, w tym Daria Gosek-Popiołek. Wicepremier stwierdził, że nie ma wpływu na treść publikacji.

 

- Taka skala dezinformacji, która jest uprawiana za pieniądze państwa budzi nasze wątpliwości. Media, które są tubą antynaukowych teorii są bardzo cenione przez rządzących. To jest absoltutny skandal – komentuje sprawę posłanka Daria Gosek-Popiołek - Jesteśmy za wolnością słowa, ale wolność do dezinformacji, wolnośc do szerzenia nieprawdziwych informacji, wolność która sprawia, że znowu będziemy mieli do czynienia być może z czwartą falą wirusa, która sprawia, że więcej ludzi będzie umierać, to nie jest wolność za którą warto umierać.


Posłanka Magdalena Biejat informuje, że Partia Razem z którą jest związana, przygotowała raport o błędach rządu w walce z pandemią - Jednym z zarzutów jest niewystarczająca promocja szczepień, niewystarczająca umiejętność walki z mitami narodzonymi wokół szczepień i dezinformacją rozprowadzoną przez antyszczepionkowców.

 

- Kiedy przedstawiciel rządu umywa ręce i mówi: Ja tutaj nie mam żadnego wpływu na sytuacje i za publiczne pieniądze można wygłaszać teorie, które po prostu szkodzą zdrowiu publicznemu i zagrażają naszemu życiu i zdrowiu, pokazują jak nieskuteczne są działania rządu – ocenia parlamentarzystka finansowanie dezinformacji za nasze Polaków pieniądze.

 

 

Warte obejrzenia

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021
  • Unia Europejska chce ograniczyć cenzurę portali społecznościowych

    Prywatna cenzura w wykonaniu portali społecznościowych, czyli m.in. usuwanie profili przez Facebooka, może utrudniać działalność organizacjom społecznym, artystom, politykom czy dziennikarzom. Procesy sądowe zapowiada były prezydent USA Donald Trump, ale nie on jedyny chce walczyć z prywatną cenzurą. Unia Europejska pracuje nad nowym prawem, które ma zapewnić większą przejrzystość decyzji moderacyjnych oraz możliwość ich kwestionowania, także przed sądem.

  • W lipcu 20 razy mniej zgonów niż w maju (podsumowanie lipca)

    Przez okres lipca w województwie kujawsko-pomorskim stwierdzono 129 zakażeń klinicznych COVID-19, co stanowi 0,2 dziennie na 100 tys. mieszkańców. Co najbardziej jednak powinno cieszyć to znaczny spadek liczby zgonów, których przez te 31 dni odnotowano 15 – to najlepsze dane od czerwca i lipca 2020 roku.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu