Jesteś tutaj: HomeMagazynTendencja spadkowa zakażeń się utrzymuje (raport)

Tendencja spadkowa zakażeń się utrzymuje (raport)

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Magazyn sobota, 12 czerwiec 2021 13:13
Tendencja spadkowa zakażeń się utrzymuje (raport) Fot: Markus Spiske

W dzisiejszym raporcie specjalnie za dużo nie ma o czym pisać – wciąż mamy bowiem do czynienia z tendencją spadkową jeżeli chodzi o nowe zakażenia. W województwie kujawsko-pomorskim co prawda nie jest to duży spadek, ale udało nam się dojść do poziomu około 200 zakażeń tygodniowo, gdy jeszcze kilka tygodni temu więcej zakażeń potwierdzano dziennie.

 

Według naszych szacunków – przy założeniu 14 dniowego okresu przebiegu COVID-19, mamy około 300 aktywnych przypadków w województwie, w skali Polski jest to ponad 150 tys., są to wskaźniki na poziomie października.

 

 

 
 

 

W minionym tygodniu przeprowadzono ponad 120 tys. szczepień w kujawsko-pomorskim, dzięki czemu jesteśmy bliscy przekroczenia 40% populacji zaszczepionej przynajmniej pierwszą dawką, mamy też przekroczone 20% zaszczepionych w pełni.

 

 

Szczegółowy raport dotyczący szczepień ukaże się po południu na Portalu Kujawskim.

 

Warte obejrzenia

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

  • Prof. Gut: Jeżeli chodzi o szczepienia, to jesteśmy dokładnie między Paryżem a Moskwą

    Służba zdrowia wytrzyma tę falę zachorowań na COVID-19, a respiratorów wystarczy – powiedział PAP wirusolog prof. Włodzimierz Gut. Dodał, że choruje teraz coraz więcej osób młodszych, którym grożą poważne powikłania pocovidowe.

  • Jakie będą skutki wojny rządu z Brukselą? Przede wszystkim gospodarcze

    Orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego o niezgodności 3 paragrafów Traktatu o Unii Europejskiej z Konstytucją w Polsce spolaryzowało emocje publiczne – środowiska bardziej eurosceptyczne uznały to jako element walki o polską suwerenność, z kolei euroentuzjaści zorganizowali protesty na których wprost straszyli, że rząd doprowadzi do wyprowadzenia Polski z Unii. Patrząc na to z góry można odnieść wrażenie, że jest to element wewnętrznego sporu politycznego w Polsce, cała ta sytuacja prowadzi jednak też do zwarcia Polski z Unią Europejską, co może przynieść też szkody gospodarcze Polsce.

Wiadomości z regionu