Jesteś tutaj: HomeMagazynTendencja spadkowa zakażeń się utrzymuje (raport)

Tendencja spadkowa zakażeń się utrzymuje (raport)

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Magazyn sobota, 12 czerwiec 2021 13:13
Tendencja spadkowa zakażeń się utrzymuje (raport) Fot: Markus Spiske

W dzisiejszym raporcie specjalnie za dużo nie ma o czym pisać – wciąż mamy bowiem do czynienia z tendencją spadkową jeżeli chodzi o nowe zakażenia. W województwie kujawsko-pomorskim co prawda nie jest to duży spadek, ale udało nam się dojść do poziomu około 200 zakażeń tygodniowo, gdy jeszcze kilka tygodni temu więcej zakażeń potwierdzano dziennie.

 

Według naszych szacunków – przy założeniu 14 dniowego okresu przebiegu COVID-19, mamy około 300 aktywnych przypadków w województwie, w skali Polski jest to ponad 150 tys., są to wskaźniki na poziomie października.

 

 

 
 

 

W minionym tygodniu przeprowadzono ponad 120 tys. szczepień w kujawsko-pomorskim, dzięki czemu jesteśmy bliscy przekroczenia 40% populacji zaszczepionej przynajmniej pierwszą dawką, mamy też przekroczone 20% zaszczepionych w pełni.

 

 

Szczegółowy raport dotyczący szczepień ukaże się po południu na Portalu Kujawskim.

 

Warte obejrzenia

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021
  • Unia Europejska chce ograniczyć cenzurę portali społecznościowych

    Prywatna cenzura w wykonaniu portali społecznościowych, czyli m.in. usuwanie profili przez Facebooka, może utrudniać działalność organizacjom społecznym, artystom, politykom czy dziennikarzom. Procesy sądowe zapowiada były prezydent USA Donald Trump, ale nie on jedyny chce walczyć z prywatną cenzurą. Unia Europejska pracuje nad nowym prawem, które ma zapewnić większą przejrzystość decyzji moderacyjnych oraz możliwość ich kwestionowania, także przed sądem.

  • W lipcu 20 razy mniej zgonów niż w maju (podsumowanie lipca)

    Przez okres lipca w województwie kujawsko-pomorskim stwierdzono 129 zakażeń klinicznych COVID-19, co stanowi 0,2 dziennie na 100 tys. mieszkańców. Co najbardziej jednak powinno cieszyć to znaczny spadek liczby zgonów, których przez te 31 dni odnotowano 15 – to najlepsze dane od czerwca i lipca 2020 roku.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu