Jesteś tutaj: HomeMagazynFundacja „Pocztowy Dar” wsparła Zespół Opieki Zdrowotnej w Chełmnie 

Fundacja „Pocztowy Dar” wsparła Zespół Opieki Zdrowotnej w Chełmnie 

Napisane przez  Poczta Polska Opublikowano w Magazyn poniedziałek, 19 kwiecień 2021 16:24
Fundacja „Pocztowy Dar” wsparła Zespół Opieki Zdrowotnej w Chełmnie  Fot: Poczta Polska

Fundacja „Pocztowy Dar” wsparła zakup kardiomonitorów dla Zespołu Opieki Zdrowotnej w Chełmnie. Decyzja o przekazaniu darowizny to kolejny krok Poczty Polskiej w realizacji programu walki z COVID-19. W sumie na ten cel w postaci darowizn dla instytucji medycznych przeznaczono dotychczas blisko 600 tys. złotych. 

Fundacja „Pocztowy Dar” przekazała 50 tys. zł na rzecz Zespołu Opieki Zdrowotnej w Chełmnie.  Środki finansowe zostaną przeznaczone na zakup kardiomonitorów dla oddziału covidowego Szpitala.

 

– Poczta Polska na wiele sposobów wspiera działania instytucji, które walczą z epidemią. Jednym z nich jest wsparcie finansowe ze strony Fundacji „Pocztowy Dar” na zakup specjalistycznego sprzętu dla szpitali. Szpitale, do których trafia pomoc są wskazywane przez Ministerstwo Aktywów Państwowych, po rekomendacji Ministerstwa Zdrowia. Jestem przekonany, że dzięki takiemu wsparciu będziemy mogli pomóc wielu pacjentom oraz ułatwić wykonywanie codziennych obowiązków kadrze medycznej  – mówi Krzysztof Falkowski, wiceprezes Zarządu Poczty Polskiej.

 

Szpital w Chełmnie dzięki darowiźnie Fundacji “Pocztowy Dar” będzie mógł zakupić systemy monitorujące podstawowe funkcje życiowe - 5 kardiomonitorów wraz z centralą. Urządzenia umożliwią ciągłą ocenę parametrów EKG, saturację krwi i ciśnienia tętniczego. Zakupione kardiomonitory będą wykorzystywane w leczeniu pacjentów z zakażeniem SARS-CoV-2 i chorych z powikłaniami po przebytym zakażeniu. Są one konieczne do prawidłowego prowadzenia procesu terapeutycznego. 

 

– Zespół Opieki Zdrowotnej w Chełmnie realizuje świadczenia opieki zdrowotnej związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 oraz hospitalizacją pacjentów na innych oddziałach, którzy z powodu COVID-19, ze względu na stan zdrowia, wymagają dalszej kontynuacji leczenia. Zakup sprzętu ze środków finansowych przeznaczonych przez Fundację „Pocztowy Dar” w zdecydowanym stopniu wpłynie na poprawę jakości udzielanych świadczeń oraz komfort pracy personelu medycznego. W imieniu pacjentów i lekarzy dziękuję za wsparcie w tym niezwykle trudnym dla nas wszystkich czasie – podkreśla Marzanna Ossowska, dyrektor ZOZ w Chełmnie. 

 

Dotychczas Fundacja „Pocztowy Dar” wsparła szereg instytucji walczących z epidemią koronawirusa. Ze środków przekazanych przez Podmioty z Grupy Poczty Polskiej oraz indywidualnych darczyńców,  Fundacja „Pocztowy Dar” pomaga szpitalom w zakupie drogiego sprzętu, z którego pacjenci będą mogli korzystać przez lata. Są to urządzenia wykorzystywane zarówno w diagnostyce pacjentów, jak również w procesie ich leczenia. W ostatnim czasie Fundacja „Pocztowy Dar” przekazała darowiznę na rzecz Szpitala Uniwersyteckiego Nr 2 im. dr. Jana Biziela w Bydgoszczy na zakup aparatu USG z systemem nawigacji igły oraz dwóch aparatów do wysokoprzepływowej donosowej terapii tlenem. W ubiegłym roku wsparcie finansowe otrzymało kilka szpitali oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku, które dzięki środkom Fundacji zakupiło analizator osocza ozdrowieńców.

 

– Pieniądze na pomoc Fundacji dla szpitali pochodzą ze środków celowych od  podmiotów z Grupy Poczty Polskiej oraz indywidualnych darczyńców. Jest ich teraz naprawdę wielu. Niejedna z osób na ten cel wsparła fundację więcej niż jeden raz, często przekazując znaczne kwoty. Wszystkim im serdecznie dziękujemy. Fundacja „Pocztowy Dar” od 10 lat pomaga pocztowcom i ich rodzinom, a obecnie wspiera działania w walce z epidemią. To ważny element w naszej działalności - wierzymy, że działając razem pokonamy ten trudny czas – mówi Bogusława Kłoda-Dębska, prezes Fundacji „Pocztowy Dar”. 

 

Z pieniędzy przekazanych na walkę z koronawirusem przez podmioty z Grupy Poczty Polskiej utworzony został także fundusz pomocowy dla pracowników Poczty Polskiej i ich rodzin, którzy ciężko przeszli Covid-19. Fundacja pomaga im m.in. w sfinansowaniu kosztów leczenia i rehabilitacji.

 

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
  • Na kujawsko-pomorskiej kolei najprawdopodobniej zostanie zachowany status quo

    W poniedziałek nastąpiło długo otwarte otwarcie ofert w przetargu kolejowym, który ma zdecydować o podziale rynku w przewozach regionalnych od grudnia bieżącego roku do grudnia aż 2030 roku. Ze złożonych ofert wynika, że najprawdopodobniej wiele się nie zmieni i dalej będzie obowiązywał podział na linie obsługiwane przez Polregio i Arrivę.

    Etykiety: kolej
  • Od piątku droższe bilety Polregio w taryfie wojewódzkiej

    Za podróż pociągiem z Bydgoszczy do Torunia (stacja Toruń Miasto) zapłacimy od piątku 1 lipca o ok. 15% więcej - z dotychczasowej taryfy 10,90 zł cena wzrośnie za przejazd 12,60 zł. Podwyżki cen biletów Polregio były zapowiadane już od kilku tygodni.

Wiadomości z regionu