Jesteś tutaj: HomeMagazynCOVID-19 wciąż zbiera śmiertelne żniwo w naszym województwie (raport)

COVID-19 wciąż zbiera śmiertelne żniwo w naszym województwie (raport)

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Magazyn sobota, 12 grudzień 2020 15:01
COVID-19 wciąż zbiera śmiertelne żniwo w naszym województwie (raport) Fot: Markus Spiske

Być może jutro, a jak nie to w którym z kolejnych dni odnotowana zostanie tysięczna ofiara COVID-19 w województwie kujawsko-pomorskim – licząc z sobotą COVID-19 przyczynił się już do 987 zgonów. W okresie od początku października do teraz liczba ofiar śmiertelnych zwiększyła się ponad 10 krotnie.


1. W ostatnim tygodniu (5-11 grudnia) odnotowano w naszym województwie 165 zgonów z powodu COVID-19. Praktycznie mogą być to zgony jeszcze z przełomu listopada i grudnia, z uwagi na opóźnienia w raportowaniu. Jest to jednak jedna z najwyższych tygodniowych wartości.

 

 

2. W ostatnim tygodniu (5-11 grudnia) odnotowano w naszym województwie 6357 nowych zakażeń, co jest wynikiem o około 500 niższym niż analogicznie dla poprzedniego tygodnia.

 


 

3. W ostatnim czasie w województwie kujawsko-pomorskim notuje się ponownie jedne z najwyższych wskaźników zakażeń dla Polski, a z uwagi na to, że jesteśmy jednym z najmniejszych pod względem populacji województw, przodujemy we wskaźniku liczby zakażeń na 100 tys. obywateli. Wyliczony przed Adama Gapińskiego wskaźnik R dla naszego województwa wynosi 0,95 (tendencja wzrostowa), czyli jesteśmy jeszcze w etapie cofania się epidemii (epidemia rozwija się powyżej 1). Dla Polski wskaźnik R wynosi 0,81, czyli mamy gorszą sytuację niż reszta kraju.

 

Tak wygląda dzisiejsza infografika Ministerstwa Zdrowia nowych zakażeń z podziałem na powiaty. Czym ciemniejszy kolor, tym więcej zakażeń na 100 tys. mieszkańców, naszego województwo jak widać w skali kraju jest obszarem problemowym.

 

 

Tak wygląda liczba aktywnych przypadków w naszym województwie oraz w Polsce:

 

Dane dla Polski / grafika: worldometers.info

 

 

Warte obejrzenia

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

728 dni w Sejmie - 377 wystąpień z mównicy. Sprawozdanie z dwóch lat kadencji.

  • Szczepienia znowu zwalniają (raport szczegółowy)

    W ostatnim tygodniu pierwszą lub drugą dawką szczepionki w kujawsko-pomorskim zaszczepiło się ponad 11,4 tys. osób. Niestety od 12 listopada nie są udostępniane dane o trzeciej dawce i dawkach przypominających, stąd też nie wiemy ile tak naprawdę odbywa się szczepień.

  • Kujawsko-pomorski wątek afery mailowej pokazuje dobitnie jak wygląda kuchnia polityczna

    Od kilku miesięcy ujawniana jest korespondencja ministra Michała Dworczyka, politycy PiS sprawy nie chcą komentować, w tym także zanegować autentyczności ujawnianych treści. Wiele wiadomości udało się jednak potwierdzić. Wczoraj ujawniono korespondencję pomiędzy ministrem Łukaszem Schreiberem i wspomnianym ministrem Dworczykiem.

Wiadomości z regionu