Jesteś tutaj: HomeMagazynCyberpunk – polska gra na którą czekał cały świat

Cyberpunk – polska gra na którą czekał cały świat

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Magazyn czwartek, 10 grudzień 2020 20:19

Niewiele jest rzeczy jeżeli chodzi o popkulturę, gdzie na dzieła Polaków czekają odbiorcy na całym świecie. Polskie filmy na świecie zbytnio się nie przebijają, zupełnie wygląda sprawa gier wideo. W nocy z wtorku 9 grudnia na środę 10 grudnia miała miejsce premiera gry studia CD Projekt Red ,,Cyberpunk 2077”. Jeszcze przed premierą w przedsprzedaży sprzedano 8 mln kopii tej gry.

Zapewne kolejne dni przyniosą kolejne miliony sprzedanych gier, jak informowały bowiem w środę platformy sprzedające kopie cyfrowe gier na PC, Cyberpunk już w pierwszym dniu stał się bestsellerem.

 

Akcja gry odbywa się w przyszłości, w tytułowym 2077 roku, we fikcyjnym mieście Night City, które ogarnięte jest wojną gangów. Próbkę gry można zobaczyć na materiale filmowym. Z racji tego, że jest to polska gra, jak wyliczają twórcy – dzieło około tysiąca osób, gra ma pełną polską lokalizację z dubingiem.

 

Wspomnieć należy, że wiceprezes CD Projekt Red Michał Nowakowski pochodzi z Bydgoszczy. Jego ojciec Andrzej mieszkający nadal nad Brdą, jest cenionym na świecie twórcą komiksów.

 

Nietypowa premiera z InPost

Mamy obecnie czas pandemii, która z jednej strony z racji apeli władz o siedzenie w domach, może zachęcać do sięgania po gry komputerowe, ale też utrudnia nasze codzienne funkcjonowanie z uwagi na obostrzenia. Wydawca tym, którzy w Polsce grę w przedsprzedaży, dostarczył ją do północy z wtorku na środę do paczkomatów jeszcze przed premierą, gracze jednak kody umożliwiające odbiór gry otrzymali dokładnie o godzinie 0:01 sms-em, co było do tej pory w naszym kraju niespotykaną operacją logistyczną.

 

Cyberpunk ma szansę przebić Wiedźmina

Firma CD Projekt Red stała się znana głównie z gier opartych na sadze Andrzeja Sapkowskiego o przygodach Wiedźmina Gerarta. Wydany w 2015 roku Wiedźmin 3 jest jedną z najlepiej ocenianych gier komputerowych w historii, jednocześnie był hitem sprzedażowym. Przed rokiem twórcy ujawnili, że tę grę sprzedano w ponad 20 mln kopii.

 

W przedsprzedaży Wiedźmina 3 kupiono 1,5 mln kopii, a pierwsze dwa tygodnie przyniosły łącznie 4 mln sprzedanych kopii. Cyberpunk 2077 tamten sukces już przebił.

 

Warte obejrzenia

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

728 dni w Sejmie - 377 wystąpień z mównicy. Sprawozdanie z dwóch lat kadencji.

  • Szczepienia znowu zwalniają (raport szczegółowy)

    W ostatnim tygodniu pierwszą lub drugą dawką szczepionki w kujawsko-pomorskim zaszczepiło się ponad 11,4 tys. osób. Niestety od 12 listopada nie są udostępniane dane o trzeciej dawce i dawkach przypominających, stąd też nie wiemy ile tak naprawdę odbywa się szczepień.

  • Kujawsko-pomorski wątek afery mailowej pokazuje dobitnie jak wygląda kuchnia polityczna

    Od kilku miesięcy ujawniana jest korespondencja ministra Michała Dworczyka, politycy PiS sprawy nie chcą komentować, w tym także zanegować autentyczności ujawnianych treści. Wiele wiadomości udało się jednak potwierdzić. Wczoraj ujawniono korespondencję pomiędzy ministrem Łukaszem Schreiberem i wspomnianym ministrem Dworczykiem.

Wiadomości z regionu