Jesteś tutaj: HomeMagazynPolska już po drugiej fali COVID-19 – kujawsko-pomorskie jednak wciąż z dużymi zakażeniami (raport)

Polska już po drugiej fali COVID-19 – kujawsko-pomorskie jednak wciąż z dużymi zakażeniami (raport)

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Magazyn sobota, 05 grudzień 2020 16:33
Polska już po drugiej fali COVID-19 – kujawsko-pomorskie jednak wciąż z dużymi zakażeniami (raport) Fot: Markus Spiske

W Polsce mamy aktywnych według oficjalnych danych nieco ponad 356 przypadków COVID-19 – szczyt na poziomie 446 tys. odnotowano w ubiegły poniedziałek (23 listopada). W województwie kujawsko-pomorskim szczyt był wcześniej, najprawdopodobniej 10 listopada (możemy się opierać jedynie szacunkach ozdrowieńców, bowiem ta dana nie jest ujawniana dla województw), gdy przekroczyliśmy 24 tys. aktywnych przypadków – obecnie oscylujemy w okolicach 15 tys.

Tak wygląda wykres aktywnych przypadków dla Polski:

Grafika: worldometers.info

 

Wykres dla kujawsko-pomorskiego z ostatniego tygodnia pokazuje, że mamy do czynienia z ustabilizowaną pozycją:

 

Dla całego okresu epidemii w kujawsko-pomorskim:

 

Ostatnie dni to jednak dość duża liczba zachorowań na 100 tys. w kujawsko-pomorskim przez co wciąż utrzymuje się kilkanaście tysięcy aktywnych przypadków. Z wyliczeń Adama Gapińskiego wynika, że współczynnik R dla naszego województwa wynosi dzisiaj 0,97 (powyżej 1 epidemia się rozwija, a poniżej spada liczba aktywnych przypadków), gdy średnia dla Polski spadła do 0,7.

 

Wysoki wzrost dynamiki wzrostu zgonów od października

Na dzień 1 października mieliśmy w naszym województwie 72 zgony, dzisiaj jest ich 789, stąd też dynamika liczby zgonów od 1 października do wczoraj wyniosła ponad 976%. W skali kraju dynamika była niższa wynosząc 661%.

 

 

Warte obejrzenia

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

728 dni w Sejmie - 377 wystąpień z mównicy. Sprawozdanie z dwóch lat kadencji.

  • Szczepienia znowu zwalniają (raport szczegółowy)

    W ostatnim tygodniu pierwszą lub drugą dawką szczepionki w kujawsko-pomorskim zaszczepiło się ponad 11,4 tys. osób. Niestety od 12 listopada nie są udostępniane dane o trzeciej dawce i dawkach przypominających, stąd też nie wiemy ile tak naprawdę odbywa się szczepień.

  • Kujawsko-pomorski wątek afery mailowej pokazuje dobitnie jak wygląda kuchnia polityczna

    Od kilku miesięcy ujawniana jest korespondencja ministra Michała Dworczyka, politycy PiS sprawy nie chcą komentować, w tym także zanegować autentyczności ujawnianych treści. Wiele wiadomości udało się jednak potwierdzić. Wczoraj ujawniono korespondencję pomiędzy ministrem Łukaszem Schreiberem i wspomnianym ministrem Dworczykiem.

Wiadomości z regionu