Jesteś tutaj: HomeMagazyn,,Algorytmy dają potężne możliwości tym, którzy wiedzą, jak z nimi pracować”

,,Algorytmy dają potężne możliwości tym, którzy wiedzą, jak z nimi pracować”

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Magazyn sobota, 26 wrzesień 2020 18:36

Silnik parowy i energia elektryczna zrewolucjonizowały przemysł i świat, zdaniem futurologa Mike Walsha obecnie nasz biznes i świat rewolucjonizują algorytmy, przed którymi już nie uciekniemy. Ich zrozumienie może nieść korzyści, ale też mogą nieść obawy. W środę odbędzie się polska premiera jego książki ,,Algorytmiczny lider. Jak być inteligentnym, gdy maszyny są inteligentniejsze od nas” - polskim wydawcą jest Wydawnictwo Poznańskie.


Rok 2020 zostanie zapamiętany na świecie głównie za sprawą pandemii COVID-19, która miała wpływ na cyfrową rewolucję, bowiem po lockdownie, większa obecność w sieci stała się wręcz elementem obowiązkowym każdego biznesu - Teraz wszyscy jesteśmy częścią cyfrowej rewolucji. Z dnia na dzień to, co kiedyś nazywaliśmy transformacją cyfrową, stało się planem na utrzymanie w biznesie – pisze Mike Walsh.

 

 

Znajdujemy się na progu nowe ery. W taki sam sposób, w jaki silnik parowy i energia elektryczna zmieniły wydajność w poprzednich epokach, sztuczna inteligencja, algorytmy i automatyzacja, będą miały zasadnicze znaczenie w kwestii tego, jak będziemy żyć i pracować w przyszłości. Nasz sukces zależeć będzie od tego, jak szybko zdołamy nauczyć się, co te nowe narzędzia i technologie oznaczają dla podejmowania decyzji, projektowania organizacji i kierowania ludźmi – ocenia futurolog.

 

Z książki dowiadujemy się jak obecne są algorytmy w naszym życiu, zarówno w tym pozytywnym i negatywnym wydaniu. Algorytmy mogą tak przeprogramować silnik, aby był on wstanie oszukać testy jakości emitowanych spalin, co było przedmiotem głośnej afery z udziałem jednej z firm samochodowych. Dość głośno było też o wykorzystaniu algorytmów portalu społecznościowym Facebook, które wykorzystane w sposób nieetyczny mogły mieć wpływ na przebieg wyborów prezydenta Stanów Zjednoczonych - Mark Zuckenberg z Facebooka musiał stanąć na Kapitolu przed komisją, która zgotowała mu kilkudniowe drobiazgowe przesłuchanie w związku z powtarzającymi się przypadkami niewłaściwego wykorzystania danych konsumentów – opisuje sytuację w książce Walsh.

 

Mike Walsh w swoim dziele chce jednak przede wszystkim pokazywać jak w pozytywny sposób można wykorzystać moc algorytmów - W pewnym sensie dobrze określone algorytmy są formą ucieleśnionej logiki. Pozwalają nam wykorzystać naszą wiedzę, doświadczenie oraz rozumienie świata i wkomponowywać to wszystko w platformy, które następnie mogą działać autonomicznie w naszym imieniu.

 

Książkę można zamówić przez internet na stronach Wydawnictwa Poznańskiego.

 

Warte obejrzenia

« Sierpień 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
  • To już ponad 170 dni wojny

    Pod koniec lutego wszystkich nas zaskoczyła rosyjska agresja na Ukrainę, było zszokowanie, być może też niedowierzanie, po kilku dniach okazało się, że Ukraińcy swoją walecznością, także za ogromną cenę, podjęli skuteczną obronę swojej suwerenności. Plan Rosjan zajęcia Kijowa w ciągu tygodnia się nie powiódł, ale wojna trwa dalej – nie budzi już takiego zainteresowania jak na początku, po prostu nam spowszedniała.

  • Wzrasta liczba zakażeń i zgonów spowodowanych COVID-19 w kujawsko-pomorskim

    W okresie od 1 do 13 sierpnia w naszym województwie stwierdzono blisko 2,1 tys. nowych zakażeń COVID-19, to około 300 więcej niż przez cały czerwiec, dynamika wzrostu zakażeń wynosi zatem ponad 100%. Jeszcze szybciej wzrastają zgony.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu