Jesteś tutaj: HomeMagazyn,,Algorytmy dają potężne możliwości tym, którzy wiedzą, jak z nimi pracować”

,,Algorytmy dają potężne możliwości tym, którzy wiedzą, jak z nimi pracować”

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Magazyn sobota, 26 wrzesień 2020 18:36

Silnik parowy i energia elektryczna zrewolucjonizowały przemysł i świat, zdaniem futurologa Mike Walsha obecnie nasz biznes i świat rewolucjonizują algorytmy, przed którymi już nie uciekniemy. Ich zrozumienie może nieść korzyści, ale też mogą nieść obawy. W środę odbędzie się polska premiera jego książki ,,Algorytmiczny lider. Jak być inteligentnym, gdy maszyny są inteligentniejsze od nas” - polskim wydawcą jest Wydawnictwo Poznańskie.


Rok 2020 zostanie zapamiętany na świecie głównie za sprawą pandemii COVID-19, która miała wpływ na cyfrową rewolucję, bowiem po lockdownie, większa obecność w sieci stała się wręcz elementem obowiązkowym każdego biznesu - Teraz wszyscy jesteśmy częścią cyfrowej rewolucji. Z dnia na dzień to, co kiedyś nazywaliśmy transformacją cyfrową, stało się planem na utrzymanie w biznesie – pisze Mike Walsh.

 

 

Znajdujemy się na progu nowe ery. W taki sam sposób, w jaki silnik parowy i energia elektryczna zmieniły wydajność w poprzednich epokach, sztuczna inteligencja, algorytmy i automatyzacja, będą miały zasadnicze znaczenie w kwestii tego, jak będziemy żyć i pracować w przyszłości. Nasz sukces zależeć będzie od tego, jak szybko zdołamy nauczyć się, co te nowe narzędzia i technologie oznaczają dla podejmowania decyzji, projektowania organizacji i kierowania ludźmi – ocenia futurolog.

 

Z książki dowiadujemy się jak obecne są algorytmy w naszym życiu, zarówno w tym pozytywnym i negatywnym wydaniu. Algorytmy mogą tak przeprogramować silnik, aby był on wstanie oszukać testy jakości emitowanych spalin, co było przedmiotem głośnej afery z udziałem jednej z firm samochodowych. Dość głośno było też o wykorzystaniu algorytmów portalu społecznościowym Facebook, które wykorzystane w sposób nieetyczny mogły mieć wpływ na przebieg wyborów prezydenta Stanów Zjednoczonych - Mark Zuckenberg z Facebooka musiał stanąć na Kapitolu przed komisją, która zgotowała mu kilkudniowe drobiazgowe przesłuchanie w związku z powtarzającymi się przypadkami niewłaściwego wykorzystania danych konsumentów – opisuje sytuację w książce Walsh.

 

Mike Walsh w swoim dziele chce jednak przede wszystkim pokazywać jak w pozytywny sposób można wykorzystać moc algorytmów - W pewnym sensie dobrze określone algorytmy są formą ucieleśnionej logiki. Pozwalają nam wykorzystać naszą wiedzę, doświadczenie oraz rozumienie świata i wkomponowywać to wszystko w platformy, które następnie mogą działać autonomicznie w naszym imieniu.

 

Książkę można zamówić przez internet na stronach Wydawnictwa Poznańskiego.

 

Warte obejrzenia

Szczepienia-papież

   

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

  • Na razie realizuje się ,,pozytywniejszy” scenariusz dotyczący IV fali

    Przed tygodniem informowaliśmy o scenariuszach przebiegu IV fali COVID-19 w Polsce, które opracowała instytucja związana z Uniwersytetem Warszawskim. Opracowano kilka scenariuszy zależnych od tego jaka będzie faktyczna immunizacja wśród Polaków. Ostatni tydzień pokazuje, że jak na razie spełnia się ten bardziej optymistyczny scenariusz dla wyższej odporności zbiorowej Polaków.

    Etykiety: covid19
  • Niemcy przewidują, że pandemia zakończy się wiosną

    "Jeśli nie pojawi się żaden nowy wariant wirusa, to na wiosnę pokonamy pandemię" - mówi federalny minister zdrowia Jens Spahn w środę w rozmowie z dziennikiem "Augsburger Allgemeine". Przestrzega jednocześnie przed lekceważeniem ryzyka zakażenia w obliczu obecnego spadku liczby zachorowań.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu