Jesteś tutaj: HomeMagazynRekord jeżeli chodzi o ozdrowienia. Kolejny szczyt COVID-19 może być już za nami (raport)

Rekord jeżeli chodzi o ozdrowienia. Kolejny szczyt COVID-19 może być już za nami (raport)

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Magazyn sobota, 05 wrzesień 2020 13:14
Rekord jeżeli chodzi o ozdrowienia. Kolejny szczyt COVID-19 może być już za nami (raport) Fot: Markus Spiske

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że ostatniej doby ozdrowiało z COVID-19 2526 osób, najwięcej od początku epidemii w Polsce. W województwie kujawsko-pomorskim były to 62 ozdrowienia, również największa dzienna wartość. Jest to też liczba większa niż liczba stwierdzonych nowych zachorowań w ciągu ostatnich trzech dób. W rezultacie na naszym wykresie widzimy, że liczba aktywnych przypadków zaczęła spadać.

 

Kolejne dni pokażą, czy tendencja się utrzyma i czy będziemy mogli powiedzieć, że drugi szczyt w naszym województwie – po fali zachorowań którą notujemy w tak dużej skali od przełomu lipca i sierpnia -  jest już za nami.

 

 

Podsumowanie sierpnia:

 

 

Przypomnijmy, że w skali ogólnopolskiej, tendencję spadkową aktywnych przypadków notujemy od tygodnia.

Aktywne przypadki w Polsce / źródło: worldometers.info

 

Według analityków ExMetrix w połowie września pojawi się duży wzrost zachorowań związany z jednej strony z sezonem sprzyjającym infekcjom, a z drugiej strony powrotem uczniów do szkół. W przypadku naszego województwa według ExMetrix coraz wyraźniejszy wzrost nowych przypadków będzie widoczny już w najbliższych dniach. Więcej o prognozach dla naszego województwa piszemy: Analitycy przewidują znaczący wzrost zachorowań w naszym województwie

 

 

Warte obejrzenia

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

  • Kolejowy poker marszałka województwa (komentarz)

    Najprawdopodobniej nigdy nie dowiemy się po co Sejmik Województwa powoływał spółkę mającą świadczyć przewozy kolejowe – jak informowaliśmy kilka dni temu, wyniki przetargu wieloletniego będą obowiązywać dopiero od grudnia, ale 2022 roku, natomiast władze województwa będą musiały na ten rok dogadać się z innymi przewoźnikami, bowiem spółka wojewódzka nie jest wstanie świadczyć przewozów od 12 grudnia. Być może marszałek w tej sprawie po prostu przekombinował.

  • Ministerstwo Zdrowia: Obostrzenia będą wdrażane regionalnie

    Drugi dzień z rzędu mamy w Polsce ponad 5,5 tys. nowych zakażeń. Na razie nie pojawiły się jeszcze zapowiedzi konkretnych obostrzeń, natomiast wiceminister zdrowia Waldemar Kraska daje do zrozumienia, że spodziewać możemy się obostrzeń zróżnicowanych regionalnie. W ostatnich dniach za połowę zakażeń w skali kraju odpowiadały trzy województwa: lubelskie, podlaskie i mazowieckie.

Wiadomości z regionu