Jesteś tutaj: HomeMagazynW kraju więcej aktualnie chorych niż w pierwszym szczycie (raport)

W kraju więcej aktualnie chorych niż w pierwszym szczycie (raport)

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Magazyn sobota, 15 sierpień 2020 13:29
W kraju więcej aktualnie chorych niż w pierwszym szczycie (raport) Fot: Markus Spiske

Za pierwszy szczyt zachorowań na COVID-19 w Polsce możemy przyjąć dzień 17 czerwca, gdy mieliśmy 14.494 chorych, po tym dniu liczba aktywnych przypadków zaczęła spadać osiągając najniższy wynik 19 lipca – 8.188. Po tym dniu mamy nową tendencję wzrostową, w piątek 14 sierpnia przekroczyliśmy 15 tys. aktywnych zachorowań.

W województwie kujawsko-pomorskim mamy obecnie 248 chorych (na 15 sierpnia), za pierwszy szczyt możemy uznać 20 kwietnia, gdy chorych było 365. Powoli do tej liczby jak widać zbliżamy się ponownie.

 

Aktualnie chorzy w Polsce / wykres: .worldometers.info

 

 

 

 

 

Od początku sierpnia do piątku zachorowały w kujawsko-pomorskim 174 osoby. Najwięcej w Toruniu – 31 i w Bydgoszczy – 30. Są to jednak duże miasta, będące dużymi skupiskami ludności. Najgorzej zatem wygląda sytuacja w powiecie brodnickim, gdzie mamy obecnie 20 przypadków. Dalej mamy pas powiatów: bydgoskiego, toruńskiego i lipnowskiego z przedziałem 10-19 przypadków. Mamy też w województwie 5 powiatów, w których od początku sierpnia nie stwierdzono żadnego nowego przypadku zachorowania – są to powiaty: tucholski, nakielski, żniński, mogileński i golubsko-dobrzyński. Patrząc na mapę możemy zatem wysnuć wniosek, że po zachodniej stronie Wisły sytuacja jest bardziej opanowana.

 

 

Na świecie do tej pory na COVID-19 zachorowało ponad 21,3 mln osób, zmarło ponad 764 tys. Za ozdrowieńców uznaje się ponad 14,1 mln. Obecnie mamy zatem chorych blisko 6,5 mln osób. Pierwszą piątkę państw o najwyższej liczbie aktywnych przypadków stanowią: Stany Zjednoczone, Brazylia, Indie, Rosja i Kolumbia – tylko w tych krajach chorych jest ponad 4 mln osób.

 

Warte obejrzenia

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

  • Kolejowy poker marszałka województwa (komentarz)

    Najprawdopodobniej nigdy nie dowiemy się po co Sejmik Województwa powoływał spółkę mającą świadczyć przewozy kolejowe – jak informowaliśmy kilka dni temu, wyniki przetargu wieloletniego będą obowiązywać dopiero od grudnia, ale 2022 roku, natomiast władze województwa będą musiały na ten rok dogadać się z innymi przewoźnikami, bowiem spółka wojewódzka nie jest wstanie świadczyć przewozów od 12 grudnia. Być może marszałek w tej sprawie po prostu przekombinował.

  • Ministerstwo Zdrowia: Obostrzenia będą wdrażane regionalnie

    Drugi dzień z rzędu mamy w Polsce ponad 5,5 tys. nowych zakażeń. Na razie nie pojawiły się jeszcze zapowiedzi konkretnych obostrzeń, natomiast wiceminister zdrowia Waldemar Kraska daje do zrozumienia, że spodziewać możemy się obostrzeń zróżnicowanych regionalnie. W ostatnich dniach za połowę zakażeń w skali kraju odpowiadały trzy województwa: lubelskie, podlaskie i mazowieckie.

Wiadomości z regionu