Jesteś tutaj: HomeMagazynW Polsce przebadano blisko 2 mln próbek na obecność COVID-19

W Polsce przebadano blisko 2 mln próbek na obecność COVID-19

Napisane przez  PAP Opublikowano w Magazyn wtorek, 21 lipiec 2020 16:02
W Polsce przebadano blisko 2 mln próbek na obecność COVID-19 Fot: Martin Lopez

Ostatniej doby wykonano ponad 20,2 tys. testów na obecność koronawirusa. Ogółem przebadano dotąd 1 mln 992 tys. 2 próbki pobrane od 1 mln 741 tys. 609 osób – podało we wtorek Ministerstwo Zdrowia.

 

 

Od początku epidemii wykryto zakażenie koronawirusem u 40 tys. 782 osób, zmarło 1 tys. 636 chorych, a wyzdrowiało 30 tys. 771 osób.(PAP)

 

tor/ joz/

 

 

Warte obejrzenia

   

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

  • Niemcy przewidują, że pandemia zakończy się wiosną

    "Jeśli nie pojawi się żaden nowy wariant wirusa, to na wiosnę pokonamy pandemię" - mówi federalny minister zdrowia Jens Spahn w środę w rozmowie z dziennikiem "Augsburger Allgemeine". Przestrzega jednocześnie przed lekceważeniem ryzyka zakażenia w obliczu obecnego spadku liczby zachorowań.

    Etykiety: covid19
  • Na Covid w Polsce chorują obecnie głównie niezaszczepieni

    Najwięcej zachorowań na COVID-19 jest w województwach, w których jest najmniej osób zaszczepionych przeciwko tej chorobie. Czwarta fala koronawirusa jest pandemią niezaszczepionych – powiedział w środę w radiu RMF FM prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych dr Michał Sutkowski.

Wiadomości z regionu