Jesteś tutaj: HomeMagazynLiczba chorych utrzymuje się na stałym poziomie. Miesiąc bez żadnego zgonu (raport)

Liczba chorych utrzymuje się na stałym poziomie. Miesiąc bez żadnego zgonu (raport)

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Magazyn sobota, 18 lipiec 2020 13:56
Liczba chorych utrzymuje się na stałym poziomie. Miesiąc bez żadnego zgonu (raport) Fot: Markus Spiske

Ostatnia ofiara śmiertelna COVID-19 została stwierdzona w naszym województwie 13 czerwca, mamy zatem ponad miesiąc bez ofiar śmiretelnych koronawirusa w kujawsko-pomorskim. Nie oznacza to jednak, że COVID-19 opuścił nasz region – w ostatnim tygodniu stwierdzono w kujawsko-pomorskim 17 przypadków zachorowań (sobota – piątek), co jest wynikiem wyższym niż w analogicznym okresie tygodnia wcześniej.

 

Z danych na dzisiaj wynika ,że mamy aktualnie 83 osoby chore. Od początku lipca liczba aktualnie chorych oscyluje w przedziale 82-91 (91 chorych odnotowano 9 lipca). Przypomnijmy, że szczyt zachorowań mieliśmy 20 kwietnia – 365 osób chorych.

 

 

 

 

 

W skali kraju mamy obecnie około 8,2 tys. osób chorych. W szczycie odnotowanym w drugiej połowie czerwca było to ponad 14 tys., stąd też liczba chorych regularnie spada.

 

Jak pokazują dane dla świata epidemia przyśpiesza – mamy już ponad 5 mln aktualnie chorych - ponad 14 mln wszystkich zachorowań. Obecnie największy problem z COVID-19 mają Stany Zjednoczone, Brazylia, Indie i Rosja. W Europie Zachodniej sytuacja zrobiła się już w miarę stabilna.

 

Czy będzie druga fala i kiedy?

To pytanie zadają sobie wszyscy na świecie, według wiceministra zdrowia Waldemara Kraski możliwa druga fala jesienią jest w fazie domysłów, ale polskie państwo chce być na nie przygotowane. Brytyjscy epidemiolodzy z kolei uważają, że druga fala pojawi się na przełomie stycznia i lutego, i może przynieść znacznie większą liczbę ofiar niż pierwsza. Węgrzy natomiast odwołują publiczne uroczystości ważnego dla siebie święta św. Stefana planowanego na 20 sierpnia z uwagi na zagrożenie epidemiczne, choć w tym kraju jest obecnie chorych mniej niż 0,5 tys. osób.

 

W minionym tygodniu odbyło się posiedzenie sejmowej Komisji Zdrowia, na której dowiedzieliśmy się, że eksperci przewidywali w kwietniu, że po Wielkanocy zabraknie w Polsce respiratorów, stąd też podjęto decyzję o daleko idących obostrzeniach. Ujawnił to wiceminister Kraska. Szerzej o tym posiedzeniu i przygotowaniach Polski do ewentualnej drugiej fali piszemy - Eksperci przewidywali, że po Wielkanocy zabraknie w Polsce respiratorów

 

Codziennie aktualizowane dane dotycząće regionu publikujemy - COVID-19 - dane statystyczne

 

Warte obejrzenia

   

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

  • Niemcy przewidują, że pandemia zakończy się wiosną

    "Jeśli nie pojawi się żaden nowy wariant wirusa, to na wiosnę pokonamy pandemię" - mówi federalny minister zdrowia Jens Spahn w środę w rozmowie z dziennikiem "Augsburger Allgemeine". Przestrzega jednocześnie przed lekceważeniem ryzyka zakażenia w obliczu obecnego spadku liczby zachorowań.

    Etykiety: covid19
  • Na Covid w Polsce chorują obecnie głównie niezaszczepieni

    Najwięcej zachorowań na COVID-19 jest w województwach, w których jest najmniej osób zaszczepionych przeciwko tej chorobie. Czwarta fala koronawirusa jest pandemią niezaszczepionych – powiedział w środę w radiu RMF FM prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych dr Michał Sutkowski.

Wiadomości z regionu