Jesteś tutaj: HomeMagazynLiczba chorych utrzymuje się na stałym poziomie. Miesiąc bez żadnego zgonu (raport)

Liczba chorych utrzymuje się na stałym poziomie. Miesiąc bez żadnego zgonu (raport)

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Magazyn sobota, 18 lipiec 2020 13:56
Liczba chorych utrzymuje się na stałym poziomie. Miesiąc bez żadnego zgonu (raport) Fot: Markus Spiske

Ostatnia ofiara śmiertelna COVID-19 została stwierdzona w naszym województwie 13 czerwca, mamy zatem ponad miesiąc bez ofiar śmiretelnych koronawirusa w kujawsko-pomorskim. Nie oznacza to jednak, że COVID-19 opuścił nasz region – w ostatnim tygodniu stwierdzono w kujawsko-pomorskim 17 przypadków zachorowań (sobota – piątek), co jest wynikiem wyższym niż w analogicznym okresie tygodnia wcześniej.

 

Z danych na dzisiaj wynika ,że mamy aktualnie 83 osoby chore. Od początku lipca liczba aktualnie chorych oscyluje w przedziale 82-91 (91 chorych odnotowano 9 lipca). Przypomnijmy, że szczyt zachorowań mieliśmy 20 kwietnia – 365 osób chorych.

 

 

 

 

 

W skali kraju mamy obecnie około 8,2 tys. osób chorych. W szczycie odnotowanym w drugiej połowie czerwca było to ponad 14 tys., stąd też liczba chorych regularnie spada.

 

Jak pokazują dane dla świata epidemia przyśpiesza – mamy już ponad 5 mln aktualnie chorych - ponad 14 mln wszystkich zachorowań. Obecnie największy problem z COVID-19 mają Stany Zjednoczone, Brazylia, Indie i Rosja. W Europie Zachodniej sytuacja zrobiła się już w miarę stabilna.

 

Czy będzie druga fala i kiedy?

To pytanie zadają sobie wszyscy na świecie, według wiceministra zdrowia Waldemara Kraski możliwa druga fala jesienią jest w fazie domysłów, ale polskie państwo chce być na nie przygotowane. Brytyjscy epidemiolodzy z kolei uważają, że druga fala pojawi się na przełomie stycznia i lutego, i może przynieść znacznie większą liczbę ofiar niż pierwsza. Węgrzy natomiast odwołują publiczne uroczystości ważnego dla siebie święta św. Stefana planowanego na 20 sierpnia z uwagi na zagrożenie epidemiczne, choć w tym kraju jest obecnie chorych mniej niż 0,5 tys. osób.

 

W minionym tygodniu odbyło się posiedzenie sejmowej Komisji Zdrowia, na której dowiedzieliśmy się, że eksperci przewidywali w kwietniu, że po Wielkanocy zabraknie w Polsce respiratorów, stąd też podjęto decyzję o daleko idących obostrzeniach. Ujawnił to wiceminister Kraska. Szerzej o tym posiedzeniu i przygotowaniach Polski do ewentualnej drugiej fali piszemy - Eksperci przewidywali, że po Wielkanocy zabraknie w Polsce respiratorów

 

Codziennie aktualizowane dane dotycząće regionu publikujemy - COVID-19 - dane statystyczne

 

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
  • Marszałek chciałby rozmawiać tylko o tym co wygodne, ale to pokazuje kryzys samorządności wojewódzkiej

    Gdy w poniedziałek ukazała się u nas publikacja o tym, że ,,media władzy”, czyli wydawane za nasze pieniądze przez samorządy i tworzone przez urzędników przemilczały krytyczny dla promu w Solcu Kujawskim raport NIK, w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbywała się sesja Sejmiku Województwa. Po wypowiedziach marszałka Piotra Całbeckiego nie należy się specjalnie dziwić, że podlegli mu pracownicy Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Rozwoju temat przemilczeli w ramach swoich mediów.

  • Polski budżet wchodzi pod lupę Komisji Europejskiej. To sygnał, że się zadłużamy

    Komisja Europejska otworzyła wobec Polski i kilku innych państw procedurę nadmiernego deficytu – jest to co prawda dopiero pierwszy krok, ale jednocześnie jest to wyraźny sygnał, że musimy przestać rozszerzać wydatki państwa. Zdaniem analityków przyczyną tego jest realizacja socjalnych obietnic wyborczych jak waloryzacja 800+, a także konieczność zwiększenia wydatków na armię, co z kolei spowodowane jest sytuacją międzynarodową.

Wiadomości z regionu