Jesteś tutaj: HomeMagazynAFP: ponad 475 tys. ofiar śmiertelnych pandemii Covid-19

AFP: ponad 475 tys. ofiar śmiertelnych pandemii Covid-19

Napisane przez  PAP / AFP Opublikowano w Magazyn środa, 24 czerwiec 2020 12:59
AFP: ponad 475 tys. ofiar śmiertelnych pandemii Covid-19 Fot: Martin Lopez

Pandemia Covid-19 spowodowała śmierć ponad 475 tys. ludzi na świecie, a liczba zmarłych zwiększyła się dwukrotnie w ciągu niespełna dwóch miesięcy - informuje w środę AFP, powołując się na oficjalne dane z poszczególnych państw. Najwięcej zgonów odnotowano w Europie.

 

W sumie od wybuchu pandemii na świecie zmarło 477 117 osób na 9 263 743 stwierdzone przypadki zakażenia SARS-CoV-2.

 

Największe żniwo koronawirus zebrał w Europie: 193 800 osób zmarło na 2 557 761 przypadków infekcji.

 

Ale to w Ameryce Łacińskiej pandemia rozwija się najszybciej. Tylko od wtorku w regionie tym stwierdzono 100 378 zgonów na 2 163 835 przypadków zakażenia.

 

Według bilansu agencji Reutera, która również opiera się na oficjalnych danych, na świecie pandemia pochłonęła 475 880 istnień ludzkich; zakażonych zostało ponad 9,26 mln ludzi. (PAP)

 

cyk/ ap/

 

Warte obejrzenia

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021
  • Wariant Delta zaczyna w Polsce dominować

    Wariant Delta staje się w Polsce dominujący. Ma 60 proc. udziału w liczbie zakażeń w ciągu miesiąca i 80 proc. w tym tygodniu - powiedział w piątek minister zdrowia Adam Niedzielski.

    Etykiety: covid19
  • 70 proc. mieszkańców UE zaszczepionych już przynajmniej jedną dawką. Polska w ogonie

    W krajach Unii Europejskiej 70 proc. dorosłej populacji otrzymało już przynajmniej jedną dawkę szczepionki przeciw COVID-19, a w pełni zaszczepionych jest 57 proc. Te statystyki plasują UE w światowej czołówce, a niekwestionowanymi liderami szczepień są w tej chwili Malta, Dania, Irlandia i Holandia. Polska plasuje się raczej w dole stawki, jednak co istotne – tempo szczepień w ostatnich tygodniach u nas zwalnia, podobnie jak w całej Europie. Dlatego coraz więcej państw bierze pod uwagę wprowadzenie przymusu szczepień albo ograniczenia swobód dla osób niezaszczepionych.

Wiadomości z regionu