Jesteś tutaj: HomeMagazynW kujawsko-pomorskim mieliśmy tydzień bez zachorowań, a potem krzywa ruszyła do góry [raport]

W kujawsko-pomorskim mieliśmy tydzień bez zachorowań, a potem krzywa ruszyła do góry [raport]

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Magazyn sobota, 06 czerwiec 2020 14:52

Pomiędzy 25 maja a 1 czerwca nie stwierdzono w województwie kujawsko-pomorskim nowych przypadków zarażenia COVID-19. Natomiast w dniach w ostatni czwartek i piątek łącznie przybyło 7 nowych przypadków, czyli tyle samo ile przez ostatnie dwa tygodnie – od czwartku 21 maja. Pokazuje to, że walka z COVID-19 w naszym województwie jeszcze się nie zakończyła.

 

Według danych na wczoraj, mieliśmy 54 osoby chore, czyli o 20 mniej niż przed tygodniem. Notujemy zatem cały czas spadek liczby osób chorych. We wtorek w Bydgoszczy pojawiły się informacje o tym, że opiekunka jednego z przedszkoli ma pozytywny wynik testu, ale testy zrobione dzień później wykluczyły zachorowanie na COVID-19. To było kluczowe wydarzenie w regionie związane z COVID-19, bowiem gdyby faktycznie kobieta była chora, to gdyby doszło jednocześnie do zarażenia innych osób, mielibyśmy wybuch nowego ogniska choroby i znaczący wzrost liczby chorych. Na szczęście do tego nie doszło.

 

 

 

 

 

Wspomnieć warto, że w kończącym się tygodniu przekroczyliśmy liczbę 500 ozdrowieńców.

 

Liczba odnotowywanych nowych zachorowań jest i tak niższa od modeli matematycznych opracowanych przez analityków ExMetrix dla województwa kujawsko-pomorskiego.

 

W skali Polski wciąż przybywa nowych zachorowań, co jest głównie związane sytuacją na Śląsku. Wczoraj mieliśmy łącznie ponad 25 tys. stwierdzonych zachorowań oraz 11,8 tys. osób aktualnie chorych. Liczba aktualnie chorych w skali Polski rośnie, stąd też nie mieliśmy jeszcze za sobą szczytu zachorowań. W województwie kujawsko-pomorskim za taki szczyt można uznać 20 kwietnia, gdy chorych jednocześnie było 365 osób,od tego momentu ta liczba systematycznie spada i zapewne w przyszłym tygodniu spadnie poniżej 50.

 

Liczba ofiar śmiertelnych w skali kraju to 1.137.

 

Na świecie stwierdzono już prawie 6,9 mln zachorowań i prawie 400 tys. zgonów. W samych Stanach Zjednoczonych jest to prawie 2 mln zachorowań, na drugim miejscu znajduje się Brazylia z ponad 646 zakażeniami, a na trzecim Rosja z ponad 458 tys. zakażeń. Czwarta lokata to Hiszpania z 288 tys. zarażeń. Patrząc na Hiszpanie, Włochy, Wielką Brytanię i Niemcy łącznie, to w tych krajach zachorował blisko milion osób.

 

Codziennie aktualizowane wykresy publikujemy - COVID-19 - dane statystyczne

 

Warte obejrzenia

   

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu