Jesteś tutaj: HomeMagazynWedług analityków szczyt zgonów na COVID-19 możemy mieć już za sobą

Według analityków szczyt zgonów na COVID-19 możemy mieć już za sobą

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Magazyn wtorek, 21 kwiecień 2020 12:03

Na dzisiaj w Polsce na COVID-19 zachorowało prawie 10 tys. osób, zmarło już 385. Według prognoz dzienna liczba zgonów będzie z dnia na dzień spadać, a w drugiej połowie maja możemy już nie notować kolejnych zgonów. Są to zweryfikowane o najnowsze dane prognozy, bowiem wcześniej przewidywano, iż COVID-19 przyniesie w naszym kraju większą liczbę ofiar.

 

Są to przewidywania The Institute for Health Metric and Evacuation (Instytut Pomiarów i Ocen Stanu Zdrowia), działającego przy Uniwersytecie Waszyngtońskim. Z modeli opracowanych przez tę instytucję korzysta Biały Dom. Według najnowszych prognoz COVID-19 zabije w Polsce 646 (jeżeli nie zmieni się sytuacja) osób. Jeszcze w pierwszej połowie kwietnia Instytut uważał, że będzie to ponad 2,5 tys. ofiar.

 

Według tej analizy szczyt zgonów przypadł na 16 kwietnia – wówczas zmarło 28 osób. Od tego momentu powinniśmy notować spadki – na 1 maja prognozuje się 12 zgonów, po 15 maja będzie umierała w Polsce jedna osoba.

 

Te dane mogą się jednak zmienić jeżeli zmieni się rzeczywistość w Polsce, czyli np. będą zdejmowane kolejne obostrzenia. Dużo zależeć będzie tez od naszej obywatelskiej dyscypliny. Trzeba się też liczyć z tym, że zbyt daleko idące poluzowanie zasad może wywołać kolejną falę COVID-19. Zdaniem wielu lekarzy kolejna duża fala na jesień jest bardzo prawdopodobna.

 

Grafika: The Institute for Health Metric and Evacuation z dodanymi objaśnieniami

 

ExMetrix

Swoje prognozy publikują też analitycy ExMetrix, którzy skupiają się na prognozowaniu liczby zachorowań. Prognozują oni, że szczytem zachorowań w Polsce będzie najbliższa sobota 25 kwietnia – tego dnia zachorowań ma być prawie 10,5 tys. Polaków. Po tym dniu liczba chorych powinna spadać.

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
  • Ukraina i Mołdawia rozpoczęły kolejny etap w drodze do Europy

    Główną przyczyną wojny na Ukrainie jest to, że Ukraińcy chcą być w Europie Zachodniej, Rosja natomiast przemocą próbowała zachować ten kraj w swojej strefie wpływów. Ukraińcy pomimo ogromnych kosztów stawiają opór bo widzą swoją przyszłość w demokratycznej Europie. Kolejnym etapem w drodze Ukrainy do Europy Zachodniej jest uzyskanie statusu kandydata do Unii Europejskiej. Taki sam status uzyskała sąsiadująca z Ukrainą niewielka Mołdawia.

  • Dzisiaj wybrzmiał ostatni dzwonek

    Rok szkolny 2021/2022 dzisiaj dobiega końca – ostatni jego dzień to galowe spotkania i wręczanie świadectw oraz to co dla uczniów najważniejsze rozpoczęcie wakacji. Był to specyficzny rok – bowiem był to kolejny pandemiczny rok szkolny, co prawda starano się ograniczać okresy nauczania zdalnego, które nie był już tak powszechne jak w poprzednim roku, ale była to specyfika nauczania przed 2020 rokiem w Polsce nieznana.

Wiadomości z regionu