Jesteś tutaj: HomeKruszwicaByły wojewoda burmistrzem Kruszwicy

Były wojewoda burmistrzem Kruszwicy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Kruszwica wtorek, 09 kwiecień 2024 11:23

Wybory na burmistrza Kruszwicy wygrał były wojewoda Mikołaj Bogdanowicz, który w przeszłości był wiceburmitrzem u Dariusza Witczaka, który to z kolei zajął w tych wyborach dopiero trzecie miejsce. Czarnym koniem jak niektórzy się spodziewali nie stał się sołtys Tomasz Frejliszek.


Mikołaj Bogdanowicz uzyskał w pierwszej turze 3796 głosów – to wystarczyło do uzyskania 51,77% poparcia i zwycięstwa już w pierwszej turze. Drugi wynik uzyskała Ilona Dybicz – 18,55%, a urzędujący jeszcze burmistrz Dariusz Witczak 18,30%.

 

Spekulowano, że czarnym koniem tych wyborów może być sołtys Grodztwa Tomasz Frejliszek, ankiety w internecie miały nawet sugerować, że on wygra wybory. Ostatecznie zakończył z 9,7% poparcia.

 

Warte obejrzenia

  • Celtowie mogli być na Kujawach już w III w. p.n.e. Przełomowe odkrycie archeologów na dnie jeziora

    Rytualne stanowisko Celtów odkryli w jednym z kujawskich jezior archeolodzy z Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie badań podwodnych odnaleziono kilkanaście przedmiotów będących dziełem celtyckich kowali. Jak skomentował dla PAP dziekan Wydziału Archeologii UW i kierownik Pracowni Archeologii Podwodnej prof. Bartosz Kontny, odkrycie jest niezwykle ważne.

  • Mieszkańcy Włocławka i okolic w lipcu będą raz jeszcze głosować

    Niedzielnymi wyborami do Parlamentu Europejskiego zakończyliśmy w Polsce maraton wyborczy, który rozpoczął się jesienią. Były to politycznie bardzo intensywne miesiące – teraz większość Polaków czeka rok bez wyborów, bowiem dopiero w maju będziemy wybierać Prezydenta RP, potem będą wybory parlamentarne, ale to jeżeli nie dojdzie do szybszego skrócenia kadencji – dopiero końcówka 2027 roku.

Wiadomości z regionu