Jesteś tutaj: HomeKruszwicaPremier w Kruszwicy krytykował PO, że wspierała Bydgoszcz zamiast mniejszych miejscowości

Premier w Kruszwicy krytykował PO, że wspierała Bydgoszcz zamiast mniejszych miejscowości

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Kruszwica piątek, 01 wrzesień 2023 19:33
Premier w Kruszwicy krytykował PO, że wspierała Bydgoszcz zamiast mniejszych miejscowości Fot: MojaKruszwica.pl

W piątek 1 września Kruszwicę, która od wielu tygodni jest wielkim placem budowy, za sprawą przebudowy drogi krajowej, w tym mostu łączącego dwa brzegi tego miasteczka, odwiedził premier Mateusz Morawiecki. Na konferencji prasowej szef rządu starał się pokazywać, iż za czasów Platformy Obywatelskiej wspierane były głównie duże miasta, wymienił m.in. Warszawę i Bydgoszcz, kosztem mniejszych jak Kruszwica.

 

- Kruszwica należy raczej do mniejszych miast, ale jest miastem pięknym, miastem z charakterem, miastem z tradycjami – takich miast jest bardzo wiele w Polsce i mniejsze miasta też zasługują na wielkie inwestycje – mówił premier Mateusz Morawiecki w Kruszwicy - Na mapie Polski nasi przeciwnicy widzieli inne miasta – może dostrzegali gdzieś tam z oddali Warszawę, Bydgoszcz, ale dostrzegali też Berlin, Brukselę, Paryż – miasta, które ja nie pamiętam, aby były na mapie Polski. Oni właśnie z takimi miastami szli do wyborów.


Szef rządu wspomniał również - Miasta takie jak Grudziądz, jak Toruń również mają swój wspaniały potencjał i będziemy na to pracować.

 

Premier chwalił się inwestycjami w Kruszwicy - Poprzez wielkie inwestycje, most, nowy układ komunikacyjny w Kruszwicy – mówił, że w modelu rozwoju rządu PiS-u te miasta są równie ważne jak te duże - Jest też drugi model rozwoju, w którym ludzie z mniejszych miast pakowali manatki i wyjeżdżali. Rząd omijał te miasta w czasach Platformy Obywatelskiej szerokim łukiem.


W konferencji uczestniczył minister Łukasz Schreiber, który zaznaczał, że PiS wspiera małe miasta, ale nie kosztem Bydgoszczy - To wsparcie dla Kruszwicy nie odbywa się kosztem wsparcia dla Bydgoszczy, bo to wsparcie nadal jest, ale obok tego wsparcia jest wsparcie dla mniejszych miejscowości.

 

Warte obejrzenia

  • Nie zgodziliśmy się, aby prawa do polskiej pieśni patriotycznej przywłaszczył sobie amerykański kapitał

    Gdy 11 listopada publikowaliśmy w serwisie YouTube relację z bydgoskich obchodów, nie zakładaliśmy, że stanie się ona przedmiotem większego sporu. W naszym materiale pojawia się na końcu wykonanie pieśnie ,,Boże coś Polskę” przez orkiestrę wojskową oraz uczestników nabożeństwa, jak się okazało prawa autorskie do tej pieśni postawił sobie przypisać amerykański podmiot TuneCore, a procedury przyjęte przez Facebook-a sprzyjały korzystniejszemu rozstrzygnieciu dla TuneCore.

  • Modernizacja Magistrali Węglowej utknęła w Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska

    Modernizacja linii kolejowej nr 201, czyli historycznej Magistrali Węglowej ma być jedną z ważniejszych realizacji najbliższej dekady w Polsce, mówimy bowiem o wartej prawie 10 mld zł inwestycji pomiędzy Bydgoszczą i portem Gdynia. Południowy fragment tej inwestycji od kilku lat nie może się doczekać jednak na decyzję środowiskową, co może doprowadzić, że za chwilę termin zakończenia robót w 2028 roku przestanie być aktualny.

    Etykiety: linia nr 201

Wiadomości z regionu