Jesteś tutaj: HomeKruszwicaPrzywrócenie mostu na Gople dla ruchu to kwestia tygodni

Przywrócenie mostu na Gople dla ruchu to kwestia tygodni

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Kruszwica środa, 02 sierpień 2023 14:02
Przywrócenie mostu na Gople dla ruchu to kwestia tygodni Fot: GDDKiA

Przed Wielkanocą rozpoczął się remont mostu na Gople w przebiegu drogi krajowej nr 62, z racji tego, że ten most łączy dwie części zabudowań miejskich Kruszwicy, mieszkańcy zostali zmuszeni do jeżdżenia objazdem przez Kobylniki, ruch dostawczy ma jeszcze trudniej z uwagi na ograniczony tonaż w Kobylnikach. Remont mostu powoli dobiega jednak końca, jest zatem światło w tunelu.

 

Przebudowa całego ciągu drogi krajowej nr 62 ma się zakończyć pod koniec roku, czyli są to terminy grudniowe. Mówimy jednak o projekcie który obejmuje m.in. budowę ronda. Sam most ma zostać oddany do użytku we wrześniu, czyli zostało już niewiele.

 

 

Warte obejrzenia

  • Marszałek województwa i zarząd z wotum zaufania, ale debata pokazała kryzys debaty w województwie

    Można było się spodziewać, że na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa radni udzielą absolutorium oraz wotum zaufania dla Zarządu Województwa – o ile w tym roku ta debata nie była specjalnie istotna, bo z racji tego, że jesteśmy świeżo po wyborach, wynik głosowania nie niesie żadnych skutków prawnych, to pokazała ona pewien kryzys w dyskusji publicznej.

  • Jutro jedna z ważniejszych sesji sejmiku w roku, choć w tym roku nie aż tak

    W poniedziałek Sejmik Województwa zdecyduje o udzieleniu lub nieudzieleniu wotum zaufania dla Zarządu Województwa za 2023 rok oraz udzieleniu lub nieudzieleniu absolutorium. Jest to zawsze jedna z ważniejszych sesji w roku, bowiem odbywa się dyskusja o stanie województwa oraz ocena władzy wykonawczej. Ten rok jest jednak szczególny, bowiem minęło niewiele ponad 2 miesiące od wyborów samorządowych, gdzie całe władze samorządowe były poddane weryfikacji przez wyborców.

Wiadomości z regionu