Jesteś tutaj: HomeKruszwicaUczestnik Igrzysk Olimpijskich z zarzutami prokuratorskimi. Chodzi o zajścia z Kruszwicy

Uczestnik Igrzysk Olimpijskich z zarzutami prokuratorskimi. Chodzi o zajścia z Kruszwicy

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Kruszwica piątek, 20 styczeń 2023 10:55

Jakub K. zasłynął w 2018 roku w Birmingham, gdy na halowych mistrzostwach świata bieg w złotej polskiej sztafecie 4x400 metrów. Sportowiec teraz może usiąść na ławie oskarżonych z zarzutem pobicia młodszego sportowca Sebastiana Urbaniaka, który z powodu doznanego urazu nie wystartuje już w sezonie, grozi mu nawet zakończenie kariery. Prokurator wojskowy postawił zarzuty też innemu uczestnikowi zdarzenia.

Mamy do czynienia z prokuraturą wojskową, bowiem Jakub K. jest formalnie żołnierzem, choć głównie zajmuje się sportem. Do zdarzenia miało dojść w Sylwestra w Kruszwicy, wówczas do mieszkania, gdzie przebywał K. z innymi osobami wkroczył Urbaniak. I choć strony prezentują różne wersje zdarzeń, to prokuratura ostatecznie postawiła zarzuty Jakubowi K. i osobie, która miała pomagać mu w czynach wobec poszkodowanego. Przygotowywany jest obecnie akt oskarżenia do sądu.

 

Jakub K. został też objęty dozorem, musi dwa razy w tygodniu meldować się jednostce wojskowej, a to wiąże się w praktyce już z zakazem opuszczania kraju.

 

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

  • Mniej dzieci w małżeństwach, więcej w związkach nieformalnych

    Główny Urząd Statystyczny opublikował dane o polskich rodzinach pozyskane w ramach Narodowego Spisu Powszechnego (dane na 31 marca 2021 roku). Pokazują one spadek liczby rodzin co wynika z tendencji wyludniania się polski, coraz mniej jest jednak też tradycyjnych rodzin opartych o związek małżeństwa, przybywa natomiast nieformalnych związków. Przyglądamy się danym dla Polski oraz województwa kujawsko-pomorskiego.

  • Wydawanie przez samorządy swoich mediów narusza unijną praworządność

    Należy stwierdzić, że nie jest zgodne z prawem Unii Europejskiej i Rady Europy wydawanie gazet samorządowych. Zarówno art. 11 Karty, jak i art. 10 Konwencji stanowią, że na wolność wypowiedzi składa się prawo każdego do otrzymywania informacji lub idei bez ingerencji władz publicznych. Potwierdza to również przedstawione orzecznictwo Europejskiego Trybunału Praw Człowieka oraz Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej – pisze Krzysztof Januszkiewicz w artykule naukowym opublikowanym na łamach ,,Samorządu Terytorialnego”. Wywód dotyczy wydawania przez samorządy tytułów, które nie są typowymi biuletynami. Taka sytuacja zachodzi w Bydgoszczy w przypadku ratuszowego ,,Bydgoszcz Informuje”.

Wiadomości z regionu