Jesteś tutaj: HomeKruszwicaAdwokat Jakuba Krzewiny zarzuca Urbaniakowi pomówienia

Adwokat Jakuba Krzewiny zarzuca Urbaniakowi pomówienia

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Kruszwica czwartek, 05 styczeń 2023 21:38
Adwokat Jakuba Krzewiny zarzuca Urbaniakowi pomówienia Graf: MojaKruszwica.pl

W Sylwestra dojść miała do bójki pomiędzy lekkoatletami – uczestnikiem Igrzysk Olimpijskich Jakubem Krzewiną i młodym sportowcem Sebastian Urbaniakiem, który z obrażeniami trafił do szpitala. Poniesione obrażenia najprawdopodobniej wyeliminują go z tego sezonu. Do zdarzenia miało dojść do Kruszwicy, skąd obaj pochodzą.

Do tej pory sprawę komentował głównie Sebastian Urbaniak, który twierdzi, że został pobity, jednocześnie przyznaje, że wkroczył do mieszkania w którym widział w oknie inną lekkoatletkę. Sprawę bada policja, Krzewina do tej pory przyznał tylko, że złożył zeznania.

 

Dzisiaj głos w jego imieniu zabrał adwokat, który twierdzi, że: ,,mój Mandat kategorycznie oświadcza, iż jest niewinny w sprawie zarzucanego mu rzekomego naruszenia czynności narządu ciała lub rozstroju zdrowia Pana Sebastiana Urbaniaka”. Dalej adwokat informuje, że wypowiedzi Urbaniaka naruszają jego dobra osobiste oraz zarzuca młodemu sportowcowi naruszenie prywatności oraz miru domowego.

 

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

  • Mniej dzieci w małżeństwach, więcej w związkach nieformalnych

    Główny Urząd Statystyczny opublikował dane o polskich rodzinach pozyskane w ramach Narodowego Spisu Powszechnego (dane na 31 marca 2021 roku). Pokazują one spadek liczby rodzin co wynika z tendencji wyludniania się polski, coraz mniej jest jednak też tradycyjnych rodzin opartych o związek małżeństwa, przybywa natomiast nieformalnych związków. Przyglądamy się danym dla Polski oraz województwa kujawsko-pomorskiego.

  • Wydawanie przez samorządy swoich mediów narusza unijną praworządność

    Należy stwierdzić, że nie jest zgodne z prawem Unii Europejskiej i Rady Europy wydawanie gazet samorządowych. Zarówno art. 11 Karty, jak i art. 10 Konwencji stanowią, że na wolność wypowiedzi składa się prawo każdego do otrzymywania informacji lub idei bez ingerencji władz publicznych. Potwierdza to również przedstawione orzecznictwo Europejskiego Trybunału Praw Człowieka oraz Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej – pisze Krzysztof Januszkiewicz w artykule naukowym opublikowanym na łamach ,,Samorządu Terytorialnego”. Wywód dotyczy wydawania przez samorządy tytułów, które nie są typowymi biuletynami. Taka sytuacja zachodzi w Bydgoszczy w przypadku ratuszowego ,,Bydgoszcz Informuje”.

Wiadomości z regionu