Jesteś tutaj: HomeKruszwicaByły kierowca autobusu objęty dozorem policyjnym

Były kierowca autobusu objęty dozorem policyjnym

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Kruszwica piątek, 16 grudzień 2022 11:39

W sobotę informowaliśmy o tym, że w ubiegły piątek pasażerowie autobusu jednego z lokalnych przewoźników w miejscowości Janowice dokonali obywatelskiego zatrzymania autobusu, którym podróżowali, nakazując kierowcy zatrzymanie się i odebrali mu kluczyki. Podejrzewali oni, że mężczyzna może być pod wpływem alkoholu. Sprawa ma ciąg dalszy.

Przybyli na miejsce policjanci potwierdzili w organizmie 32-latka ponad 2 promile alkoholu. Kierowanie pojazdem w takim staniem kwalifikowane jest już jako przestępstwo. W sobotę doprowadzony został on do prokuratury gdzie usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości za co grozi mu kara 2 lat więzienia.

 

Jako środek zapobiegawczy objęto go dozorem policyjnym, 5 dni w tygodniu musi pojawiać się na komisariacie.

 

Firma, w której pracował zapowiedziała dyscyplinarne rozwiązanie umowy. Jej właściciel przyznał, że taka sytuacja zdarzyła się pierwszy raz w ponad 30-letniej historii, ale o jeden raz za dużo, dlatego pracodawca chce zaostrzyć politykę antyalkoholową.

 

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

  • Mniej dzieci w małżeństwach, więcej w związkach nieformalnych

    Główny Urząd Statystyczny opublikował dane o polskich rodzinach pozyskane w ramach Narodowego Spisu Powszechnego (dane na 31 marca 2021 roku). Pokazują one spadek liczby rodzin co wynika z tendencji wyludniania się polski, coraz mniej jest jednak też tradycyjnych rodzin opartych o związek małżeństwa, przybywa natomiast nieformalnych związków. Przyglądamy się danym dla Polski oraz województwa kujawsko-pomorskiego.

  • Wydawanie przez samorządy swoich mediów narusza unijną praworządność

    Należy stwierdzić, że nie jest zgodne z prawem Unii Europejskiej i Rady Europy wydawanie gazet samorządowych. Zarówno art. 11 Karty, jak i art. 10 Konwencji stanowią, że na wolność wypowiedzi składa się prawo każdego do otrzymywania informacji lub idei bez ingerencji władz publicznych. Potwierdza to również przedstawione orzecznictwo Europejskiego Trybunału Praw Człowieka oraz Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej – pisze Krzysztof Januszkiewicz w artykule naukowym opublikowanym na łamach ,,Samorządu Terytorialnego”. Wywód dotyczy wydawania przez samorządy tytułów, które nie są typowymi biuletynami. Taka sytuacja zachodzi w Bydgoszczy w przypadku ratuszowego ,,Bydgoszcz Informuje”.

Wiadomości z regionu