Jesteś tutaj: HomeKruszwicaPasażerowie podejrzewali, że kierowca może być pijany. Dokonali obywatelskiego zatrzymania

Pasażerowie podejrzewali, że kierowca może być pijany. Dokonali obywatelskiego zatrzymania

Napisane przez  Ł.R. / MojaKruszwica.pl Opublikowano w Kruszwica sobota, 10 grudzień 2022 11:27

Skrajnie nieodpowiedzialnie zachował się były już kierowca autobusu lokalnej firmy NKA z Kruszwicy. Portal MojaKruszwica.pl informuje, że pasażerowie jadący autobusem zaczęli podejrzewać, że kierowca może być pod wpływem alkoholu, postanowili dokonać obywatelskiego zatrzymania. Przewoźnik przeprasza za ten incydent.

Autobus jak wynika z relacji był pełen pasażerów. Pojazd zatrzymano w Janowicach, poprzez nakazanie zatrzymania się kierowcy i odebranie mu kluczyków do pojazdu. Przybyli na miejsce policjanci potwierdzili, że w wydychanym powietrzu znajdowały się ponad 2 promile alkoholu, zatrzymując kierowcę.

 

Głos w tej sprawie zabrał już prezes przewoźnika Grzegorz Arent - Chciałbym przeprosić w imieniu Firmy. Przez ponad 30 lat pracujemy dla Was i nigdy nie zdarzył się podobny przypadek. Jako prezes NKA-przepraszam za ten incydent. Zapewniam też kierowca zostanie natychmiastowo zwolniony z pracy w trybie dyscyplinarnym, rozważamy też kroki prawne względem niego i wyciągnięcie innych konsekwencji.

 

NKA Kruszwica chce zwiększyć jeszcze bardziej politykę mającą przeciwdziałać podobnym incydentom - Informuję też, że z dniem dzisiejszym zaostrzamy w firmie naszą antyalkoholową weryfikację kierowców. Choć zdawała egzamin przez 31 lat, ten jeden raz zawiodła. Zwrócę się też do komendanta policji z wnioskiem o częstsze kontrole naszych pojazdów na drogach powiatu.

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

  • Mniej dzieci w małżeństwach, więcej w związkach nieformalnych

    Główny Urząd Statystyczny opublikował dane o polskich rodzinach pozyskane w ramach Narodowego Spisu Powszechnego (dane na 31 marca 2021 roku). Pokazują one spadek liczby rodzin co wynika z tendencji wyludniania się polski, coraz mniej jest jednak też tradycyjnych rodzin opartych o związek małżeństwa, przybywa natomiast nieformalnych związków. Przyglądamy się danym dla Polski oraz województwa kujawsko-pomorskiego.

  • Wydawanie przez samorządy swoich mediów narusza unijną praworządność

    Należy stwierdzić, że nie jest zgodne z prawem Unii Europejskiej i Rady Europy wydawanie gazet samorządowych. Zarówno art. 11 Karty, jak i art. 10 Konwencji stanowią, że na wolność wypowiedzi składa się prawo każdego do otrzymywania informacji lub idei bez ingerencji władz publicznych. Potwierdza to również przedstawione orzecznictwo Europejskiego Trybunału Praw Człowieka oraz Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej – pisze Krzysztof Januszkiewicz w artykule naukowym opublikowanym na łamach ,,Samorządu Terytorialnego”. Wywód dotyczy wydawania przez samorządy tytułów, które nie są typowymi biuletynami. Taka sytuacja zachodzi w Bydgoszczy w przypadku ratuszowego ,,Bydgoszcz Informuje”.

Wiadomości z regionu