Jesteś tutaj: HomeKruszwicaW tym roku na Gople bez ofiar

W tym roku na Gople bez ofiar

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Kruszwica poniedziałek, 03 październik 2022 10:11
W tym roku na Gople bez ofiar Fot: KPP Inowrocław

Tegoroczny sezon wypoczynkowy na jeziorze Gople z uwagi na pogodę dobiega końca, przez ostatnie miesiące policjanci z sekcji wodnej, w koordynacji z innymi służbami m.in. ratownikami WOPR, kontrolowali bezpieczeństwo korzystających. Co jest najważniejsze – w tym roku nikt nie utonął, a to w dla służb dbających o bezpieczeństwo wodnego wypoczynku zawsze jest sukcesem.

Policjantów oprócz ratowników WOPR wspomagała też Państwowa Straż Rybacka, strażacy oraz żołnierze WOT.

 

Nie wszyscy korzystający z uroków Gopła jednak stosowali się do zasad, przez ten sezon policjanci pouczyli 43 osoby, w dwóch wypadkach sięgnęli po ostrzejszą formę reprymendy w postaci mandatu karnego.

 

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

  • NIK: Województwo Kujawsko-Pomorskie i Toruń zaniżały w dokumentach zadłużenie

    W czwartek Najwyższa Izba Kontroli opublikowała raport poświęcony nadzorowi właścicielskiemu nad spółkami należącymi do kujawsko-pomorskich samorządów. Jednym z celów tej kontroli było zwiększenie transparentności dotyczącej realnego długu publicznego, bowiem w szczególności Samorząd Województwa od wielu lat prowadzi politykę przerzucania długów na spółki sobie podległe. Kontrolę przeprowadzono w bliskiej współpracy z Regionalną Izbą Obrachunkową.

  • Bruksela zatwierdziła nowy program operacyjny dla kujawsko-pomorskiego

    Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza – taką nazwę nosi dokument, w ramach którego do 2030 roku kujawsko-pomorskiego otrzyma 1.836 mld euro na inwestycje. Będzie to trzeci duży program operacyjny dla województwa, w historii naszej przynależności do Unii Europejskiej.

Wiadomości z regionu