Jesteś tutaj: HomeKruszwicaWojskowe manewry z udziałem śmigłowców na Gopłem

Wojskowe manewry z udziałem śmigłowców na Gopłem

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Kruszwica niedziela, 26 czerwiec 2022 13:05
Wojskowe manewry z udziałem śmigłowców na Gopłem 56. Baza Lotnicza

Gopło-22 to kryptonim ćwiczeń, jakie przeprowadzone zostały w ubiegłym tygodniu przez 56. Bazę Lotniczą z wykorzystaniem śmigłowców szturmowych, przy udziale 4 Pułku Chemicznego, inowrocławskich logistyków i wojsk obrony terytorialnej.

Celem ćwiczenia było zgranie załóg śmigłowców eskadry śmigłowców szturmowych w prowadzeniu działań bojowych oraz zgranie wydzielonych sił i środków GWiZ, GOT podczas wsparcia i zabezpieczenia działań eskadry. zadania realizowane były w oparciu o Lotnisko Latkowo, 21 CPL Nadarzyce, Poligon CSAiU Toruń, Strzelnicę Kijewo, OĆ Łojewo.

 

 

 

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

  • Bydgoski europoseł dał pożywkę Rosji. Usunął swój wpis

    W ubiegłym tygodniu doszło do wybuchów w gazociągach Nord Stream 1 i 2, których istnienie było niekorzystne dla Polski. NATO oskarża o to Rosję zarzucając dywersję, strona rosyjska z kolei próbuje zrzucić odpowiedzialność na zachód. W tym całym zamieszaniu pojawia się też reprezentujący kujawsko-pomorskie w Parlamencie Europejskim Radosław Sikorski z wpisem na Twitterze, który wręcz wywołał międzynarodowy skandal.

    Etykiety: Radosław Sikorski
  • Sytuacja epidemiczna według raportu utrzymuje się w kujawsko-pomorskim na stabilnym poziomie (podsumowanie września)

    Przez okres września stwierdzono w województwie kujawsko-pomorskim ponad 4,2 tys. zakażeń COVID-19, jak się porówna te dane z sierpniem, to jest to o ok. 800 zakażeń mniej. W drugiej połowie września notowano jednak więcej zakażeń niż w pierwszej, co pokazuje na pewną tendencję wzrostową, ale trzeba też zaznaczyć, że dość niewielką.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu