Jesteś tutaj: HomeKruszwicaKruszwicki producent oleju na czarnej liście Komisji Nadzoru Finansowego

Kruszwicki producent oleju na czarnej liście Komisji Nadzoru Finansowego

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Kruszwica poniedziałek, 09 maj 2022 15:30
Zakłady Kruszwica Zakłady Kruszwica Fot: MojaKruszwica.pl

Zakłady produkujące m.in. popularny Olej Kujawski oraz Oliwiera znalazły się w poważnych tarapatach. Zdaniem Komisji Nadzoru Finansowego właściciel zakładów holenderskie Koninklijke Bunge BV dopuścić mogło się przestępstwa finansowego polegającego na obrocie instrumentami finansowymi bez wymaganego zezwolenia. Z tego powodu polska spółka córka Bunge Polska znalazła się na cenzurowanym KNF.

Ostrzeżenie KNF jest publiczne, co jest informacją dla kontrahentów, że spółka może zajmować się podejrzaną działalnością. Zgodnie z przepisami umieszczenie podmiotu na tej czarnej liście wiąże się także z powiadomieniem organów ścigania o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

 

Jeszcze w 2021 roku Zakłady Tłuszczone ,,Kruszwica” były notowane na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. O wycofaniu się z giełdy zdecydował holenderski właściciel.

 

Bunge Polska oprócz kruszwickich zakładów, posiada też zakład w Brzegu oraz terminal portowy w Świnoujściu.

 

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

  • Niecodzienny finał obrad Sejmiku. Radni ponad podziałami wsparli starania rodziców 19-miesięcznej Zosi Szczęśniewskiej

    Kilka miesięcy temu Ministerstwo Zdrowia zapowiedziało finansowanie drogiej terapii rzadkiej choroby jaką jest rdzeniowy zanik mięśni (SMA), co wywołało nadzieję wśród rodziców chorych na tę śmiertelną chorobę. Po chwili entuzjazmu u wielu opadł, gdy okazało się, że na refundację mogą liczyć rodzice dzieci, które nie ukończyły 6 miesiąca życia, choć część ekspertów uważa, że granicą brzegową jest 13,5 kg. W poniedziałek Sejmik Województwa ponad podziałami politycznymi, co się rzadko zdarza, poparł starania o objęcie refundacją także Zosi.

  • Wybory samorządowe dopiero w 2024 roku

    Wybory prezydentów, burmistrzów, wójtów oraz radnych odbędą się dopiero na wiosnę 2024 roku, bieżąca kadencja potrwa zatem 5,5 roku, czyli będzie o prawie 40% dłuższa niż poprzednie. Prezydent Andrzej Duda podpisał 22 listopada ustawę przedłużającą kadencję jednostek samorządu terytorialnego – kadencja zakończy się 30 kwietnia 2024 roku, wybory będą musiały się zatem odbyć przed tym terminem.

Wiadomości z regionu