Jesteś tutaj: HomeKruszwicaMost w Kobylnikach najważniejszą inwestycją dla gminy Kruszwica w 2021 roku

Most w Kobylnikach najważniejszą inwestycją dla gminy Kruszwica w 2021 roku

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Kruszwica wtorek, 29 grudzień 2020 17:08
Most w Kobylnikach najważniejszą inwestycją dla gminy Kruszwica w 2021 roku OpenStreetMaps

Dzisiaj (29 grudnia) Rada Miejska w Kruszwicy uchwaliła budżet gminy na 2021 rok. Przewiduje się w nim wydatki na poziomie blisko 105 mln zł, przy planowanym deficycie na poziomie ponad 5,2 mln zł. Najważniejszym wydatkiem inwestycyjnym będzie budowa mostu w Kobylnikach.

Na inwestycje planuje się przeznaczyć nieco ponad 23,1 mln zł, z czego prawie 16,4 mln zł na most drogowy w Kobylnikach. 80% wartości tej inwestycji gmina Kruszwica otrzyma z budżetu państwa (ponad 13 mln zł) w ramach dotacji w programie Mosty dla Regionów. Most w Kobylnikach jest jedyną inwestycją z województwa kujawsko-pomorskiego ujęty w tym programie.

 

Most będzie dysponował parametrami dla drogi krajowej, jego realizacja pozwoli omijać tranzytowi przejazd przez centrum Kruszwicy.

 

Warte obejrzenia

   

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

  • Na razie realizuje się ,,pozytywniejszy” scenariusz dotyczący IV fali

    Przed tygodniem informowaliśmy o scenariuszach przebiegu IV fali COVID-19 w Polsce, które opracowała instytucja związana z Uniwersytetem Warszawskim. Opracowano kilka scenariuszy zależnych od tego jaka będzie faktyczna immunizacja wśród Polaków. Ostatni tydzień pokazuje, że jak na razie spełnia się ten bardziej optymistyczny scenariusz dla wyższej odporności zbiorowej Polaków.

    Etykiety: covid19
  • Niemcy przewidują, że pandemia zakończy się wiosną

    "Jeśli nie pojawi się żaden nowy wariant wirusa, to na wiosnę pokonamy pandemię" - mówi federalny minister zdrowia Jens Spahn w środę w rozmowie z dziennikiem "Augsburger Allgemeine". Przestrzega jednocześnie przed lekceważeniem ryzyka zakażenia w obliczu obecnego spadku liczby zachorowań.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu