Jesteś tutaj: HomeInowrocław

Podczas konferencji prasowej radni Koalicji Obywatelskiej i Porozumienia Ryszarda Brejzy mówili, że trudna sytuacja finansów miasta, konieczność oszczędzania na usługach publicznych, a także podnoszenia opłat lokalnych, to skutki decyzji jakie podejmuje rząd obniżając dochody samorządów.

Otwarcie ofert w przetargu dla Inowrocławskiej Grupy Zakupowej, czyli wspólnych zakupów energii dla miasta Inowrocławia, gminy wiejskiej Inowrocław, Gniewkowa, Pakości, Dąbrowy Górniczej, Kruszwicy i Powiatu Inowrocławskiego miało miejsce pod koniec czerwca, przez co udało się samorządom z tego terenu uniknąć sytuacji jakie spotykają duże miasta, gdzie podwyżki sięgają niekiedy nawet ponad 500%.

W ostatnim czasie w Polsce panuje tendencja, iż więcej zwierząt trafia do schronisk, często ich byłych właścicieli nie stać na utrzymanie zwierzęcia, Ministerstwo rolnictwa znowelizowało natomiast wymogi dla schronisk, przez co ich funkcjonowanie stanie się ogromnym wyzwaniem. Radny Dobromir Szymański, który dużo uwagi poświęca inowrocławskiemu schronisku proponuje otwarcie się na wolontariat.

Inowrocław wznawia mobilne szczepienia

Napisane przez czwartek, 22 wrzesień 2022 18:20

Od pewnego czasu prowadzone są szczepienia 4 dawką, nakierowana na wariant Omnikron, przeciwko COVID-19. Inowrocławski ratusz dla osób, które z powodów zdrowotnych nie mogą dotrzeć do punktów szczepień, ale są zainteresowane przyjęciem szczepionki, wznawia akcję dojeżdżania ze szczepieniami do domów.

Wszystko wskazuje, że wkrótce rozpocznie się sezon grzybiarski, także na Kujawach, co roku zdarzają się jednak sytuację, gdy ktoś w poszukiwaniu grzybów ginie w lesie i wówczas robi się nerwowo, dlatego inowrocławscy policjanci apelują już teraz, jednocześnie przedstawiają kilka porad.

II Liceum Ogólnokształcące w Inowrocławiu ma już wiek

Napisane przez środa, 21 wrzesień 2022 10:16

Niewiele placówek edukacyjnych w naszym regionie może się poszczycić tradycją sięgającą stu lat stąd też 100-ne urodziny to zawsze wielkie wydarzenie. W najbliższy weekend odbędzie się kulminacja obchodów 100-lecia II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej, nazywanego popularnie też ,,Konopą” w Inowrocławiu.

WOŚP wyróżnia inowrocławian

Napisane przez wtorek, 20 wrzesień 2022 12:07

Dzieło Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka to już 30 lat, nie mogło by ono jednak dojść do takiego poziomu bez zaangażowania Polaków. Na 30-lecie WOŚP wyróżnia najbardziej aktywne sztaby, wśród nic znalazł się sztab nr 5467 działający przy Inowrocławskim Centrum Kultury.

Warte obejrzenia

 • Polacy wygrywają u siebie kajakarskie Akademickie Mistrzostwa Świata

  Ostatnie trzy dni to zmagania najlepszych związanych z klubami akademickimi kajakarzy na świecie, które odbywały się w bydgoskim Brdyujściu, pod egidą międzynarodowej federacji FISU. Już w sobotę widzieliśmy, że te zawody zdominowali reprezentanci Polski, niedzielne starty to tylko potwierdziły – 24 medale, z czego 19 złotych to bowiem zdecydowana deklasacja rywali. Do Bydgoszczy przyjechało 159 sportowców z 18 państw świata.

 • Kujawy bramą do I ligi: Polacy gładko poradzili sobie z Indonezją

  Reprezentacja Polski w tenisiie pokonała w meczu rozgrywanym w ramach prestiżowego Pucharu Davisa Indonezję, otwierając sobie drogę do rozgrywek play-off, w który ma szansę awansować do Światowej Grupy nr I, czyli bezpośredniego zaplecza światowej elity. Mecz rozegrany został w Inowrocławiu, jak oceniają komentatorzy, Polakom poszedł dość gładko.

Wiadomości sportowe

« Październik 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Bydgoski europoseł dał pożywkę Rosji. Usunął swój wpis

  W ubiegłym tygodniu doszło do wybuchów w gazociągach Nord Stream 1 i 2, których istnienie było niekorzystne dla Polski. NATO oskarża o to Rosję zarzucając dywersję, strona rosyjska z kolei próbuje zrzucić odpowiedzialność na zachód. W tym całym zamieszaniu pojawia się też reprezentujący kujawsko-pomorskie w Parlamencie Europejskim Radosław Sikorski z wpisem na Twitterze, który wręcz wywołał międzynarodowy skandal.

  Etykiety: Radosław Sikorski
 • Sytuacja epidemiczna według raportu utrzymuje się w kujawsko-pomorskim na stabilnym poziomie (podsumowanie września)

  Przez okres września stwierdzono w województwie kujawsko-pomorskim ponad 4,2 tys. zakażeń COVID-19, jak się porówna te dane z sierpniem, to jest to o ok. 800 zakażeń mniej. W drugiej połowie września notowano jednak więcej zakażeń niż w pierwszej, co pokazuje na pewną tendencję wzrostową, ale trzeba też zaznaczyć, że dość niewielką.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu